HomeInteresantiPiktžolės iš sklypo išnyks ilgam: užrašykite šių 3 liaudiškų tirpalų sudėtį

Piktžolės iš sklypo išnyks ilgam: užrašykite šių 3 liaudiškų tirpalų sudėtį

Kova su piktžolėmis – tai neišvengiama užduotis, su kuria susiduria visi sodininkai ir daržininkai.Kasmet reikia įdėti nemažai pastangų, kad atsikratytume nepageidaujamos augmenijos, kuri konkuruoja su kultūriniais augalais dėl maisto medžiagų, drėgmės ir saulės šviesos.

Tačiau yra įvairių veiksmingų metodų, leidžiančių susidoroti su šia problema be pernelyg didelio fizinio darbo.Šiame straipsnyje aptarsime kelis veiksmingiausius piktžolių kontrolės būdus sodybos sklypuose.

Vienas populiariausių ir universaliausių būdų yra mulčiavimas.Mulčiavimas ne tik padeda slopinti piktžolių augimą, bet ir apsaugo dirvą nuo išdžiūvimo ir perkaitimo.Mulčiavimui galima naudoti organines medžiagas, pavyzdžiui, šiaudus, žolę, pjuvenas, žievę ar durpes, taip pat neorganines alternatyvas, pavyzdžiui, agropluoštą ar plėvelę.Storas 10-15 cm mulčio sluoksnis veiksmingai apsaugo vienmetes piktžoles nuo sudygimo, nors daugiametės piktžolės vis tiek gali jį įveikti, nors ir sunkiai.Reguliariai šalinant tokias piktžoles, palaipsniui išeikvojamos jų maisto medžiagų atsargos ir jų skaičius labai sumažėja.

Taip pat yra liaudiškų piktžolių naikinimo priemonių, kurios buvo naudojamos per daugelį žemės ūkio raidos šimtmečių.

Pirma , viena iš tokių priemonių yra actas su druska ir skystu muilu, kuris purškiamas ant plikų plotų, siekiant nuslopinti piktžolių augimą.

Antra , silpnas alkoholio tirpalas taip pat gali paskatinti aktyvų piktžolių sėklų dygimą, todėl jas galima pašalinti prieš sodinant kultūrinius augalus.

Trečia , druska ir soda gali būti naudojami piktžolėms naikinti takuose ir tarpueilių lysvėse, tačiau reikia nepamiršti, kad šios priemonės gali neigiamai paveikti dirvožemio derlingumą.

Reikėtų pažymėti, kad piktžolių kontrolė yra neatsiejama darbų sodybos sklype dalis.Tačiau yra daug veiksmingų ir palyginti paprastų metodų, leidžiančių su šia užduotimi susidoroti be didelių fizinių pastangų.Tinkamai parinktas metodas, atsižvelgiant į sklypo ypatumus ir piktžolių rūšį, padės sutaupyti energijos ir laiko kitiems sodo ir daržo darbams bei džiaugtis sodo ir daržo grožiu ir derliumi.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře