HomeInteresantiVijokliai džiugins sodriais žiedais: nepamirškite šių 5 pagrindinių gėlių priežiūros klaidų

Vijokliai džiugins sodriais žiedais: nepamirškite šių 5 pagrindinių gėlių priežiūros klaidų

Vijokliai yra vieni populiariausių ir labiausiai paplitusių kambarinių augalų.Jų galima pamatyti beveik kiekvienuose namuose.Šios švelnios gėlės džiugina savo grožiu ir ryškia spalvų įvairove.Tačiau vijokliai yra gana reiklūs priežiūrai, o padarius menkiausių klaidų jų lapai gali nudžiūti ir susisukti.

Todėl svarbu žinoti ir atsižvelgti į pagrindines priežastis, dėl kurių vijokliai gali nuvysti.Panagrinėkime jas išsamiau.

Pirma , vijokliai nemėgsta drėgmės pertekliaus.Per gausus laistymas gali sukelti šaknų puvinį, lapų pageltimą ir suminkštėjimą.Todėl vijoklius rekomenduojama laistyti per lovelį, kad nutekėtų vandens perteklius.

Antra , dėl nedovanotinų savininkų klaidų vijokliai taip pat gali nuvysti.Pavyzdžiui, per didelis vazonas sukelia pernelyg didelį dirvos drėkinimą, o to violetinėms gėlėms nereikia.

Trečia , vytimą gali sukelti šaknų pažeidimas.Jei šaknys supuvusios arba nudegusios nuo trąšų, lapai vysta ir garbanojasi.Tokiu atveju pašalinkite pažeistas šaknis, dezinfekuokite likusias šaknis ir persodinkite augalą į šviežią dirvą.

Ketvirta , netinkamas apšvietimas taip pat daro neigiamą poveikį vijokliams.Jei trūksta šviesos, lapai tampa blyškūs ir ploni, o jei šviesos per daug, jie susitelkia.Šią problemą galite išspręsti perkeldami gėlę į tinkamesnę apšvietimo vietą.

Penkta , vijokliai nepakenčia sauso oro, tiek žiemą dėl radiatorių veikimo, tiek vasarą dėl karščio.Kad to išvengtumėte, šalia vijoklio rekomenduojama įrengti oro drėkintuvą.

Taip pat nepamirškite apie ligas, kuriomis gali sirgti vijokliai, pavyzdžiui, fitoftorozę ar fizariozę.Jei atsiranda dėmių ir lapai suminkštėja, augalą reikia persodinti į naują dirvą, apdorotą specialiu tirpalu, ir pašalinti visus pažeistus lapus.

Norint išsaugoti vijoklinių gėlių sveikatą ir grožį, būtina jas tinkamai prižiūrėti, atsižvelgiant į šių subtilių gėlių ypatumus.Laikydamiesi paprastų rekomendacijų dėl laistymo, apšvietimo, oro drėgmės ir ligų prevencijos, galite ilgai išlaikyti geriausią vijoklinių gėlių išvaizdą.Juk tinkamai prižiūrint ir skiriant dėmesį, šie mieli kambariniai augalai gali džiaugtis savo grožiu daugelį metų.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře