HomeInteresantiŠie sodo augalai pavojingi jūsų sveikatai: nepamirškite ir venkite sąlyčio su jais

Šie sodo augalai pavojingi jūsų sveikatai: nepamirškite ir venkite sąlyčio su jais

Gamta neabejotinai yra grožio ir harmonijos šaltinis, tačiau kartais joje gali slypėti ir pavojai.Augalų pasaulyje, kaip ir gyvūnų pasaulyje, yra daug rūšių, pasižyminčių toksiškomis savybėmis, kurios gali rimtai pakenkti žmogaus sveikatai.Nežinojimas ar neatidumas gali sukelti sunkių pasekmių susidūrus su tokiais augalais.

Todėl žinojimas apie jų savybes ir mokėjimas juos atpažinti atlieka svarbų vaidmenį siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų ir apsinuodijimų.Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą ryškių nuodingų augalų pavyzdžių iš įvairių pasaulio kraštų, ypatingą dėmesį skirdami jų skiriamosioms savybėms.

Pirma, paprastoji rykštenė yra žolinis augalas, pasipuošęs dideliais baltais piltuvėlio formos žiedais.Už šio grožio slypi pavojus: visos durmano dalys yra nuodingos, ypač sėklos ir lapai.Tai gali sukelti haliucinacijas, delyrą, sumišimą, konvulsijas, paralyžių ir net mirtį.Kontaktas su augalu gali sukelti odos sudirginimą, niežulį ir bėrimą.Kai kuriems žmonėms galimos alerginės reakcijos, įskaitant veido patinimą, pasunkėjusį kvėpavimą ir anafilaksiją.

Paprastojo opijaus randama dykvietėse, sąvartynuose, soduose, soduose ir pakelėse.

Antrasis, dėmėtasis lipikas – klastingas augalas, daugiausia augantis miškų pakraščiuose, užliejamose pievose ir kalkakmenio šlaituose.Išsiskiria skėčio pavidalo baltų žiedų žiedynais.Po grožio kauke slepiasi mirtinas pavojus: visos pelyno dalys, ypač sėklos ir lapai, yra nuodingos.Apsinuodijimas šiuo augalu gali sukelti kvėpavimo raumenų paralyžių ir mirtį.

Apsinuodijimo pelynais simptomai yra pykinimas, vėmimas, galvos svaigimas, traukuliai, kalbos praradimas ir lėtas širdies plakimas.Atminkite: dėmėtoji viksva nėra nekenksminga gėlė, o nuodingas gamtos ginklas.

Trečia, akonitas , arba karpažolė, yra daugiametis žolinis augalas, savo violetiniais arba mėlynais šalmą primenančiais žiedais puošiantis kalnų miškus, subalpines pievas, griovius ir drėgnas pievas.Tačiau šis grožis slepia mirtiną pavojų: visos akonito dalys, ypač šaknys ir gumbai, yra nuodingos.Apsinuodijimas šiuo augalu gali sukelti kvėpavimo raumenų paralyžių ir mirtį.Apsinuodijimo akonitais simptomai: tirpimas ir dilgčiojimas burnoje, deginimas skrandyje, galvos svaigimas, traukuliai ir aritmija.

Išvardyti augalai yra tik nedidelė pasaulyje paplitusios nuodingos floros dalis.Deja, galinčių pakenkti žmonėms augalų skaičius gerokai viršija pateiktus pavyzdžius.Todėl labai svarbu žinoti apie jų egzistavimą, savybes ir požymius, kad būtų galima juos atpažinti.Atsargumas ir budrumas susidūrus su nepažįstamais augalais, ypač tais, kurie pasižymi ryškiomis, patraukliomis savybėmis, yra saugumo ir sveikatos raktas.Atminkite, kad iš anksto įspėtas yra iš anksto ginkluotas, o žinios apie nuodingą augaliją gali būti neįkainojamos siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų ir apsinuodijimų.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře