HomeInteresantiŠias žoleles reikėtų rinkti ir džiovinti žiemai gegužės mėnesį: prisiminkite šias 4...

Šias žoleles reikėtų rinkti ir džiovinti žiemai gegužės mėnesį: prisiminkite šias 4 augalų rūšis

Kvapniomis žolelių arbatomis galite mėgautis ne tik pirkdami jas parduotuvėse, bet ir patys rinkdami įvairius augalus savo sodyboje ar artimiausiame miške.

Norėdami tai padaryti, turite žinoti, kokios žolelės tinka arbatai virti ir kaip jas tinkamai išdžiovinti.Kurti savo kolekcijas – žavus procesas, leidžiantis išgauti unikalaus skonio ir aromato gėrimus.Be to, daugelis laukinių žolelių pasižymi sveikatą stiprinančiomis savybėmis.Tereikia atidžiai išstudijuoti kiekvieno augalo rinkimo ir džiovinimo ypatumus.

Pirma , vienas populiariausių vaistažolių arbatų ingredientų yra liepa.Jo žieduose, surinktuose kartu su žiedynkočiais, gausu naudingų medžiagų, jie pasižymi priešuždegiminėmis ir antibakterinėmis savybėmis, stiprina imuninę sistemą.Norint išdžiovinti liepų žiedus, juos reikia paskleisti ant laikraščio ar padėklo, periodiškai pamaišant ir stengiantis, kad jų nepasiektų tiesioginiai saulės spinduliai.Po 3-4 dienų išdžiovintus žiedus galima perkelti į stiklinį indelį arba popierinį maišelį.

Antra , vertingas ingredientas yra jonažolė, kuri dažnai randama laukuose ir pievose.Šis augalas naudojamas liaudies medicinoje ir maitinamosioms kaukėms bei balzamams gaminti.Į vaistažolių rinkinius jonažolė dedama dėl gebėjimo šalinti toksinus iš organizmo.Arbatai augalo viršūnes reikia rinkti žydėjimo metu ir džiovinti tamsioje, gerai vėdinamoje vietoje.

Trečia , juodųjų serbentų lapai bus puikus žolelių arbatų priedas.Jie yra malonaus skonio, ryškaus aromato ir išlaiko daug naudingų uogų savybių.Surinktus lapus reikia išdžiovinti, susukti į ‘dešreles’ iš 8-10 dalių, palikti pusę paros atvirame inde, tada smulkiai supjaustyti ir apie valandą džiovinti orkaitėje.

Ketvirta , nepakeičiamas vaistažolių arbatų ingredientas yra Ivan-čai.Pagal vitamino C kiekį jis nenusileidžia citrinai, be to, jame gausu organinių rūgščių, vario, geležies ir mangano.Norint rinkti, reikia nupjauti viršutinę augalo dalį su lapais ir žiedais prieš žydėjimą, nes vėliau lapai tampa kartūs.Ivano arbatą reikia džiovinti tik šiek tiek sudžiūvusią, retkarčiais pamaišant ir pašalinant pageltusias dalis.

Patys rinkdami ir džiovindami žoleles galite sukurti unikalaus skonio ir aromato kompozicijas.Vaistažolių arbatos iš savo derliaus – tai ne tik skanus ir kvapnus gėrimas, bet ir galimybė pasisemti gamtos energijos, sustiprinti sveikatą ir patobulinti organizmą.Mėgaukitės kiekvienu gurkšniu, prisimindami žolelių rinkimo ir džiovinimo procesą, pripildytą malonių darbų ir ilgai laukto arbatos vakarėlio laukimą.Tegul kiekvienas žolelių arbatos puodelis atneša jums džiaugsmo ir harmonijos!

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře