HomeInteresantiSėklos gaus daugiau maistinių medžiagų: svarbūs daigų dirvožemio parinkimo ypatumai

Sėklos gaus daugiau maistinių medžiagų: svarbūs daigų dirvožemio parinkimo ypatumai

Idealių sąlygų daigams augti užtikrinimas – užduotis, reikalaujanti ypatingo dėmesio dirvožemio parinkimui.Viso augalų auginimo proceso sėkmė priklauso nuo teisingai parinkto dirvožemio mišinio, nes būtent dirvožemis yra šaknų sistemai ir sveikam vystymuisi būtinų maistinių medžiagų, drėgmės ir oro šaltinis.

Žingsnis po žingsnio apžvelkime pagrindinius kriterijus, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis dirvožemį sodinukams.

Pirma , išstudijuokite konkrečios augalų rūšies reikalavimus dirvožemio sudėčiai.Skirtingi augalai turi skirtingus pageidavimus, susijusius su pH lygiu, dirvožemio tankumu ir maisto medžiagų kiekiu.Tik atsižvelgdami į šiuos niuansus galite sukurti optimalią aplinką kiekvienam augalui.

Antra , atkreipkite dėmesį į dirvožemio rūgštingumą arba šarmingumą, t. y. jo pH lygį.Dauguma augalų gerai jaučiasi neutralioje 6, 0-7, 0 dirvoje, tačiau kai kurios rūšys geriau auga rūgštesnėje arba šarmingesnėje aplinkoje.Todėl svarbu pasirinkti dirvožemį, kurio pH vertė yra tinkama.

Trečia , atkreipkite dėmesį į dirvožemio tankį.Per tankus dirvožemis trukdo orui ir vandeniui pasiekti šaknis, o pernelyg puri struktūra negali išlaikyti pakankamai drėgmės ir maistinių medžiagų.Ideali sodinukų dirva turėtų būti vidutinio tankio, užtikrinanti pusiausvyrą tarp vandens ir oro pralaidumo.

Ketvirta , ne mažiau svarbi ir maistinių elementų sudėtis dirvožemyje.Skirtingiems augalams reikia skirtingo azoto, fosforo, kalio ir kitų makro- ir mikroelementų santykio.Todėl rinkdamiesi dirvožemį atsižvelkite į augalų poreikius ir pirmenybę teikite universaliems substratams su subalansuotu trąšų kompleksu arba specializuotiems mišiniams.

Penkta , atkreipkite dėmesį į dirvožemio struktūrą ir drenažo savybes.Jis turėtų būti purus ir gerai drenuotas, kad laisvai prasiskverbtų šaknys ir būtų išvengta puvinio.Tokia struktūra taip pat sumažins grybinių ligų riziką.

Šešta , pirmenybę teikite aplinkai nekenksmingiems grunto mišiniams iš patikimų gamintojų.Naudojant sertifikuotas medžiagas užtikrinama, kad jose nėra kenksmingų priemaišų, pavyzdžiui, sunkiųjų metalų ar pesticidų, kurie gali pakenkti augalų sveikatai.

Vadovaudamiesi šiomis paprastomis taisyklėmis, kai renkatės sodinukų vazonėlių žemę, sukursite idealias sąlygas savo augalams vešliai augti ir gausiai žydėti.Atminkite: rūpinimasis dirvožemiu – raktas į gausų derlių!

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře