HomeInteresantiPomidorų lapai nustos gelsti: prisiminkite šias 4 svarbiausias pasėlių priežiūros klaidas

Pomidorų lapai nustos gelsti: prisiminkite šias 4 svarbiausias pasėlių priežiūros klaidas

Pomidorų auginimas yra vienas populiariausių užsiėmimų tarp daržininkų.Tačiau šios kultūros auginimas dažnai susijęs su tam tikrais sunkumais.

Viena dažniausių problemų, su kuriomis susiduria daržininkai, yra pomidorų krūmų lapų pageltimas.Šį reiškinį gali sukelti įvairios priežastys – nuo natūralių veiksnių iki kenkėjų ir ligų.Šios problemos ignoravimas gali turėti pražūtingų pasekmių derliui, todėl labai svarbu laiku nustatyti ir pašalinti geltonuojančių lapų šaltinį.Šiame tekste aptarsime pagrindines šio reiškinio priežastis ir kovos su jomis būdus.

Pirma , pomidorų lapai gali pagelsti dėl natūralių priežasčių.Pavyzdžiui, persodinant daigus iš vazono į atvirą gruntą, augalai patiria didelį stresą, todėl apatinė krūmo dalis gali laikinai pagelsti.Tačiau tokiais atvejais nereikėtų nerimauti, nes šis procesas trumpalaikis ir per kelias dienas pageltę lapai arba atgaus sveiką spalvą, arba nukris savaime.

Antra , pageltusius lapus gali sukelti įvairios ligos ir kenkėjai.Ypatingą budrumą reikėtų skirti tokioms ligoms kaip mozaika, fitoftora, fuzariozė ir kitoms.Lapų pageltimas paprastai būna tik pirmasis požymis, todėl, aptikus šį požymį, reikėtų nedelsiant naudoti fungicidus, kad būtų užkirstas kelias tolesniam infekcijos plitimui.Pavojingiausi kenkėjai, galintys paveikti pomidorų lapų spalvą, yra amarai, baltasparniai, kolorado vabalai ir tabakiniai tripsai.Tokiu atveju būtina naudoti insekticidus.

Trečia , tiek drėgmės perteklius, tiek jos trūkumas gali sukelti lapų pageltimą.Esant vandens trūkumui, augalai linkę taupyti drėgmę, todėl lapai iš pradžių pagelsta, o paskui nukrenta.Esant drėgmės pertekliui, vyksta pernelyg intensyvus vegetatyvinis augimas, kuris išsekina dirvožemį ir lemia lapų geltimą.Norėdami išspręsti šią problemą, sureguliuokite laistymo režimą ir patręškite dirvožemį azoto trąšomis.

Ketvirta , svarbus vaidmuo tenka saulės šviesos kiekiui, kurį gauna augalai.Tiek per didelis, tiek per mažas apšvietimas gali sukelti lapų pageltimą.Jei pomidorai pasodinti per tankiai, dėl šviesos trūkumo pradeda gelsti vidiniai lapai, o jei jie pasodinti retai, augalai gali nudegti saulėje.Norint išspręsti šią problemą, rekomenduojama retinti lysvę arba keisti sodinimo schemą.

Pomidorų krūmų lapų pageltimas yra gana dažnas reiškinys, kurį gali sukelti įvairūs veiksniai.Laiku nustačius ir pašalinus priežastį, galima išvengti rimtų pasekmių derliui.Svarbu atminti, kad šios problemos ignoravimas gali lemti augalų žūtį, todėl pastebėjus pirmuosius lapų geltimo požymius būtina nedelsiant imtis jos sprendimo.Tik visapusiškas požiūris ir kompetentinga kultūros priežiūra leis gauti gausų ir sveiką pomidorų derlių.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře