HomeInteresantiPatyrę sodininkai šiuos augalus karpo gegužės mėnesį: prisiminkite šias 4 krūmų ir...

Patyrę sodininkai šiuos augalus karpo gegužės mėnesį: prisiminkite šias 4 krūmų ir gėlių rūšis

Gegužė – tikrai stebuklingas mėnuo sodininkams, kai gamta pabunda po žiemos miego ir sodus pripildo neįtikėtinos spalvų ir kvapų šėlsmo.Šiuo metu svarbu ypatingą dėmesį skirti genėjimui, kuris yra raktas į sveiką augimą, gausų žydėjimą ir derlingumą ateinančiais mėnesiais.

Laiku atliekamas genėjimas ne tik leidžia krūmams ir vijokliniams augalams įgauti estetiškai patrauklią formą, bet ir padeda juos atjauninti bei skatina naujų ūglių atsiradimą.Šiame straipsnyje apžvelgsime keletą įprastų sodo augalų, kuriuos reikia genėti gegužės mėnesį.

Pirmiausia, forsitija , alyvmedinių šeimos krūmas, pavasarį džiugina sodininkus ryškiai geltonais žiedais.Tačiau po žiedų žydėjimo būtina genėti, kad kitais metais krūmas džiugintų dar vešlesniais ir puošnesniais žiedais.

Antrasis, dėmesio reikalauja deucija – hortenzijų šeimos atstovas, kuris pavasarį neįtikėtinai gausiai apsipila baltais, rožiniais ir raudonais žiedynais.Laiku genint gegužės mėnesį, krūmas suformuos daugiau žiedinių pumpurų ir pasiruoš kitam žydėjimo sezonui.

Trečia , nepamirškite genėti anksti žydinčių clematis veislių.Šie gražūs vijokliniai augalai linkę greitai išsiplėsti ir užimti nemažą sodo plotą, jei nėra reguliariai genimi.Be to, laiku atliktas genėjimas pasibaigus žydėjimui skatina tolygesnį pumpurų pasiskirstymą išilgai ūglių kitais metais.

Ketvirta, Weigela – dar vienas augalas, kuriam reikia skirti dėmesio gegužės mėnesį.Jis papildo bet kurį sodą įdomia spalvų gama – rausvi, geltoni ir šviesiai raudoni žiedai, o žydėjimo metu atspalviai gali keistis.Gegužę laiku nupjaunama veigela galės džiaugtis dvigubu žydėjimu – pavasarį ir rudenį.

Gegužė – idealus metas sodo augalams genėti, nes šiuo laikotarpiu jie yra aktyvioje augimo fazėje ir geriausiai toleruoja tokias procedūras.Laiku genint forzitijas, deisijas, anksti žydinčius klumpaites ir veigeles, ne tik išsaugoma estetiška želdinių išvaizda, bet ir skatinamas jų sveikas vystymasis bei pratęsiamas gyvenimo ciklas.Laikydamiesi šių genėjimo patarimų galite sukurti tobulą sodą, kuriame kiekvienas augalas visą sezoną džiugins savo grožiu ir gausiu žydėjimu.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře