HomeInteresantiPatyrę sodininkai juos dažniausiai sodina po obelimis: prisiminkite šias 4 patikrintas augalų...

Patyrę sodininkai juos dažniausiai sodina po obelimis: prisiminkite šias 4 patikrintas augalų rūšis

Harmoningų augalų bendrijų kūrimas yra viena svarbiausių kiekvieno sodininko užduočių.Tinkamai parinkti kaimynai gali daryti vienas kitam teigiamą poveikį, apsaugoti nuo kenkėjų, pagerinti dirvožemio sudėtį ir paskatinti gausesnį vaisių derlių.

Tačiau kai kurie augalų deriniai gali būti žalingi dėl panašių ligų arba konkurencijos dėl maistinių medžiagų.Šiame straipsnyje apžvelgsime, kurie augalai būtų idealūs obelų palydovai, o kurių sodinant kartu geriau vengti.

Pirma , patikimi obelų apsaugotojai nuo amarų bus lapsukiai, gelsvės ir aksombarzdžiai.Šie augalai atbaido nepageidaujamus vabzdžius kenkėjus, neleisdami jiems pasiekti vertingo derliaus.

Antra , dobilai praturtina dirvožemį azotu, kuris būtinas obelims augti ir vystytis.Be to, jie pritrauks bites, kurios užtikrins apdulkinimą ir gerą derlių.

Trečia , puikiai tiks hostos ir bijūnai.Jie sukurs apsaugą nuo vėjo ir užtikrins pavėsį, kuris toks palankus obelims.

Ketvirta , žalieji augalai, tokie kaip salotos, špinatai ir rūgštynės, taip pat puikiai tinka kaip kaimynai, nes nesudaro konkurencijos dėl išteklių.

Ko nereikėtų sodinti po obelimi?

Pirma , reikėtų atsisakyti idėjos šalia obelų sodinti prieskonines žoleles, pavyzdžiui, mėtas, bazilikus, šalavijus ar petražoles, nes jos gali turėti neigiamos įtakos derliui.

Antra , laikykite saulėgrąžas, lelijas, pernykščius ir rožes atokiau nuo obelų.Jų šaknų sistemos ir maistinių medžiagų poreikis gali pakenkti medžiams.

Trečia , griežtai nerekomenduojama šalia obelų sodinti varnalėšų, vyšnių, kalnapušių ir beržų, nes jie pritraukia kenkėjus ir alina dirvožemį.

Ketvirta , prieš rinkdamiesi augalus palydovus, atidžiai išstudijuokite jų savybes.Tinkami kaimynai ne tik apsaugos obelis, bet ir sudarys idealias sąlygas joms vešėti.

Prieš rinkdamiesi augalus palydovus, atidžiai išstudijuokite jų savybes.Tinkami kaimynai ne tik apsaugos jūsų obelis, bet ir sudarys idealias sąlygas joms vešėti.

Atminkite, kad sumaniai derindami obelis su kitais augalais sukursite harmoningą ir labai produktyvią sodo ekosistemą.Vadovaukitės patyrusių sodininkų rekomendacijomis ir prireikus atlikite pakeitimus – ir jūsų pastangos bus atlygintos gausiu ir skaniu obuolių derliumi!

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře