HomeInteresantiOrchidėjos pražys puošnia puokšte: išvenkite 3 dažniausiai daromų gėlių auginimo klaidų

Orchidėjos pražys puošnia puokšte: išvenkite 3 dažniausiai daromų gėlių auginimo klaidų

Orchidėjos yra vienos gražiausių ir egzotiškiausių gėlių, kurios traukia dėmesį savo nepakartojamu grožiu ir elegancija.Tačiau šis patrauklumas slepia ypatingus priežiūros reikalavimus, kurių būtina griežtai laikytis.

Dėl neatsargaus elgesio su šiais kaprizingais augalais jie gali nuvysti ir prarasti žiedus.Norint to išvengti, svarbu žinoti ir vengti dažniausiai daromų orchidėjų priežiūros klaidų.Šiame straipsnyje apžvelgsime pagrindines problemas, su kuriomis susiduria orchidėjų savininkai, ir pasiūlysime veiksmingų jų sprendimo būdų.

Pirma , netinkamas laistymas yra viena iš pagrindinių orchidėjų problemų priežasčių.Šios gėlės gali nukentėti ir dėl drėgmės trūkumo, ir dėl per didelio laistymo.Dėl per didelės drėgmės šaknyse gali prasidėti puvimo procesai, kurie gali pražudyti augalą.Todėl orchidėjas reikia laistyti tik tada, kai šaknys tampa sidabriškos, o tai rodo, kad joms reikia drėgmės.

Antra , svarbu teisingai spręsti orchidėjų maitinimo klausimą.Nerekomenduojama eksperimentuoti su įvairiomis trąšomis, geriau naudoti specialius, specialiai šioms gėlėms skirtus mišinius.Taip pat reikėtų vengti trąšas barstyti laistant iš viršaus, vietoj to geriau trąšas ištirpinti vandenyje ir jame kartu su žeme pamirkyti šaknis.Kita alternatyva gali būti tręšimas ant lapų.

Trečia , orchidėjos simbiozės su jos šaknyse gyvenančiais mikorizės – grybais sutrikdymas gali būti pražūtingas augalui.Todėl negalima naudoti fungicidų ant dirvos, kurioje auga orchidėja.Jei įtariama grybelinė infekcija, geriau atsargiai ištraukti šaknis ir pašalinti pažeistas vietas, tada apdoroti jas susmulkinta medžio anglimi ir palikti 24 valandas ore.Po to patartina dirvožemį pakeisti šviežiu, iš anksto jį apželdinant mikorizės augalais.

Laikydamiesi šių paprastų taisyklių, išvengsite daugelio dažnai daromų orchidėjų priežiūros klaidų ir išsaugosite jų sveikatą bei grožį.Reikėtų nepamiršti, kad šios išskirtinės gėlės reikalauja ypatingo dėmesio ir priežiūros, tačiau laikantis tinkamo požiūrio jos džiugins savo spindesiu daugelį metų.Nebijokite eksperimentuoti ir ieškoti tinkamiausių orchidėjų priežiūros būdų, nes kiekvienas augalas yra individualus ir reikalauja skirtingo požiūrio.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře