HomeInteresantiNiekada nedėkite pieno į šaldytuvo duris: dažna klaida laikant maistą

Niekada nedėkite pieno į šaldytuvo duris: dažna klaida laikant maistą

Pienas yra vienas iš labiausiai paplitusių ir nepakeičiamų produktų mūsų mityboje.Dėl savo turtingos sudėties jis yra vertingas baltymų, riebalų, angliavandenių, vitaminų ir mineralinių medžiagų šaltinis.

Tačiau norint, kad pienas išlaikytų savo naudingąsias savybes ir skonį, būtina laikytis tinkamų laikymo sąlygų.Temperatūros režimas ir būdas, kaip jis dedamas į šaldytuvą, atlieka lemiamą vaidmenį nustatant šio greitai gendančio produkto galiojimo laiką.

Nesilaikant rekomendacijų, pienas gali per anksti sugesti ir prarasti vertingų maistinių medžiagų.Atminkite šias pieno laikymo taisykles!

Pirma, turėtumėte vengti laikyti pieną ant šaldytuvo durelių , nes temperatūra ten paprastai būna aukštesnė nei optimali.Specialistai primygtinai rekomenduoja pieno produktus laikyti vidurinėse lentynose.

Antra, laikoma, kad ideali pieno laikymo temperatūra yra nuo 4 iki 5 laipsnių Celsijaus , kuri paprastai palaikoma būtent vidurinėse šaldytuvo lentynose.

Trečia, jei pienas laikomas aukštesnėje temperatūroje, būdingoje šaldytuvo durims, neišvengiamai sutrumpėja galiojimo laikas ir pagreitėja gedimas.

Ketvirta, yra šios taisyklės išimtis.Pieno butelį galima padėti ant šaldytuvo durų, jei planuojate greitai suvartoti visą jo tūrį, nepalikdami gėrimo ‘laukti’ kelias dienas.

Penkta, net ir optimalioje laikymo temperatūroje šviežias pienas išlieka naudingas tik apie 10 dienų.Atidarius pakuotę, tinkamumo vartoti laikas smarkiai sutrumpėja, o visą kiekį reikėtų sunaudoti ne vėliau kaip per 5 dienas.

Taigi, norint visapusiškai mėgautis pieno skoniu ir nauda, svarbu laikytis paprastų laikymo rekomendacijų.Padėję jį vidurinėse šaldytuvo lentynose 4-5°C temperatūroje, maksimaliai padidinsite gėrimo šviežumą.Laikydamiesi šių paprastų taisyklių, pieną ir toliau galėsite naudoti ruošdami įvairius patiekalus ir gėrimus.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře