HomeInteresantiNesodinkite šių augalų kaime: nepamirškite, kad sode yra pagrindiniai ligų platintojai

Nesodinkite šių augalų kaime: nepamirškite, kad sode yra pagrindiniai ligų platintojai

Sukurti gražų ir gerai prižiūrimą sodą – daugelio sodininkų svajonė.Tačiau šiam tikslui pasiekti reikia ne tik pastangų, bet ir žinių apie tai, kokie augalai geriausiai tinka augti konkrečiomis sąlygomis.

Kai kurios rūšys gali būti jautrios įvairioms ligoms, kurios ne tik gadina jų išvaizdą, bet ir gali išplisti ant kitų sodo augalų.Todėl svarbu iš anksto susipažinti su kiekvienos rūšies savybėmis, kad išvengtumėte nusivylimo ir papildomų rūpesčių.Šiame tekste nagrinėjamos kelios paplitusios augalų rūšys, kurios dažnai kenčia nuo įvairių ligų, ir pateikiamos jų auginimo bei priežiūros rekomendacijos.

Pirma , krūminį ožekšnį gluosnį dažnai pažeidžia grybinė liga, pasireiškianti rūdžių apnašomis ant lapų.

Antra , ožkabarzdis taip pat yra jautrus grybinei ligai – rūdims, kurios, nors ir neperduodamos kaimyniniams augalams, sutrikdo normalų paties ožkabarzdžio augimą ir vystymąsi, neleisdamos jam žydėti.

Trečia , flioksus, nepaisant jų grožio ir populiarumo, reikia nuolat kontroliuoti nuo miltligės.Norint, kad šie augalai sėkmingai žydėtų, būtina juos reguliariai gydyti ir prižiūrėti, taip pat rudenį krūmus padengti pelenais.

Ketvirta , kadagiai taip pat yra jautrūs rūdims, kurias sunku kontroliuoti.Šios ligos sporos gali išplisti dideliais atstumais, užkrėsdamos net kaimyninius sodus.Todėl kadagius rekomenduojama sodinti kuo toliau nuo vaismedžių ir uogakrūmių.

Penkta , kaštonų, nepaisant jų dekoratyvumo ir malonaus skonio, nerekomenduojama auginti vidurinėje zonoje.Vėsiame ir drėgname klimate jį lengvai pažeidžia grybinės ligos, todėl reikia reguliariai gydyti ir šalinti sergančius lapus.

Taigi, planuojant sodą, būtina kruopščiai parinkti augalus, atsižvelgiant į jų atsparumą įvairioms ligoms ir atitikimą regiono klimato sąlygoms.Tik tinkamai prižiūrint ir atkreipiant dėmesį į kiekvienos rūšies ypatumus galima sukurti gražų ir sveiką sodą.Ligų prevencija ir skubus gydymas padės išvengti infekcijų plitimo ir išlaikyti puikią augalų būklę.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře