HomeInteresantiNeskubėkite išmesti pasenusios duonos: paruoškite naudingos tinktūros

Neskubėkite išmesti pasenusios duonos: paruoškite naudingos tinktūros

Daugelis iš mūsų dažnai išmeta pasenusios duonos likučius, nesuvokdami jos pridėtinės vertės.Sena duona – tai ne tik maisto atliekos, bet ir tikra natūrali trąša, galinti gerokai pagerinti dirvožemio derlingumą.

Jame esantys angliavandeniai skatina naudingų mikroorganizmų vystymąsi, sudarydami optimalias sąlygas daržovių pasėliams augti.Nepraleiskite progos panaudoti šį nebrangų išteklių sodininkystės ir daržininkystės labui!

Pirmiausia paruoškite senos duonos užpilą.Tam reikės šių ingredientų: Reikės: 500 gramų senos arba pasenusios duonos, 10 litrų vandens, 2 šaukštų cukraus ir 10 gramų sausų mielių.

1 ŽINGSNIS : supjaustykite duoną mažais gabalėliais ir sudėkite į didelį dubenį.Užpilkite vandeniu, suberkite cukrų ir mieles, gerai išmaišykite.

2 ŽINGSNIS : uždenkite indą dangčiu arba švariu audiniu ir palikite šiltoje vietoje brinkti 6 dienas.Nepamirškite mišinį periodiškai maišyti, kad nesusidarytų pelėsis.

3 ŽINGSNIS : praėjus nurodytam laikui, pertrinkite užpilą per marlę arba sietelį, kad atsiskirtų nuo kietųjų dalelių.

4 ŽINGSNIS : paruoštą mišinį supilkite į stiklinius butelius ar kitas sandarias talpyklas.

Paruoštas senos duonos užpilas bus idealus pašaras jūsų daržovių pasėliams.Juo laistykite pomidorus, agurkus, kopūstus, morkas, burokėlius, svogūnus ir česnakus.Atskieskite užpilą vandeniu santykiu vienas prie dešimties laistant kas savaitę ir vienas prie dvidešimties purškiant augalus kas dvi savaites.

Šios natūralios trąšos ne tik pagreitins daržovių augimą ir vystymąsi, bet ir padidins jų atsparumą ligoms ir kenkėjams bei pagerins jų skonį.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře