HomeInteresantiNeišmeskite bananų žievelių: 5 naudingi jų panaudojimo būdai namuose ir virtuvėje

Neišmeskite bananų žievelių: 5 naudingi jų panaudojimo būdai namuose ir virtuvėje

Šiuolaikiniame pasaulyje esame įpratę viską išnaudoti iki paskutinio lašo, nieko neišmesti veltui.Net iš pažiūros nereikalingiausi daiktai gali atrasti naują gyvenimą ir būti naudingi.Puikus to pavyzdys – bananų žievės, kurias daugelis žmonių linkę išmesti, nežinodami apie nuostabias jų savybes.

Šioje publikacijoje atskleisime 5 kūrybiškus būdus, kaip panaudoti bananų žieveles namuose ir buityje.Neskubėkite jų išmesti – šie lifehacks įrodys, kad yra vertas panaudojimo būdas!

Pirma, namų receptų mėgėjai įvertins galimybę pasigaminti bananų žievelių acto.Jis yra rūgščiai saldaus skonio su lengvu kartumu ir puikiai tinka salotoms ar kitiems patiekalams gardinti.

Antra, banano žievelė gali būti puiki naminė dantų balinimo priemonė.Joje yra kalio, kuris turi balinamąjį poveikį, taip pat kalcio ir vitamino D, stiprinančių dantų emalį.Supjaustykite žievelę mažais gabalėliais, įdėkite juos į šaldytuvą ir vakare, prieš įprastą dantų valymą, porą minučių poliruokite dantis žievelės vidine puse.

Trečia, banano žievelė gali padėti atsikratyti paburkimo ir tamsių ratilų po akimis.Paslaptis slypi joje esančiuose taninuose, kurie turi poveikį nuo paburkimo.Tiesiog uždėkite žievelę ant užmerktų akių vokų 10-15 minučių, kaip ir įprastus medvilninius diskelius ar agurkų ratilus.

Ketvirta, dar vienas įdomus banano žievelės lapų gudrybių – raminančios arbatos gaminimas.Dėl jame esančio magnio kiekio toks gėrimas padės atsipalaiduoti ir geriau miegoti.Tačiau paruošimo procesas užtruks: pirmiausia žievelės turi būti užšaldytos, po to išdžiovintos orkaitėje ir tik tada sumaltos į miltelius.

Penkta, jei vargina niežulys nuo vabzdžių įkandimų, pažeistą vietą nuvalykite banano žievelės vidine puse.Dėl priešuždegiminių ir antiseptinių savybių ji padės numalšinti sudirgimą ir nuraminti odą.

Kaip matote, bananai – ne tik skanus ir sveikas vaisius, bet ir vertingų medžiagų lobynas, kuris, tinkamai vartojant, gali duoti naudos.Šių ‘flyhack’ų’ dėka banano žievelė atranda antrąjį gyvenimą kaip namų priežiūros pagalbininkė sau ir savo namams.Neskubėkite jos išmesti po valgio – ji gali praversti mažam eksperimentui!

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře