HomeInteresantiNe visos šeimininkės daržoves laiko teisingai: prisiminkite šiuos 9 teisingus būdus

Ne visos šeimininkės daržoves laiko teisingai: prisiminkite šiuos 9 teisingus būdus

Tinkamas vaisių ir daržovių laikymas – raktas į jų šviežumą, skonį ir maistines savybes.Dažnai darome įprastas klaidas, dėl kurių maistas greitai sugenda.

Tuo pat metu laikydamiesi kelių paprastų taisyklių, galėsite gerokai prailginti vaisių ir daržovių galiojimo laiką, išsaugoti jų skonį ir naudą sveikatai.

Pirma , venkite laikyti pomidorus šaldytuve, nebent jie būtų pernokę ir perpjauti.Dėl žemos temperatūros prarandamas skonis, aromatas ir vaisiai suminkštėja.Geriau juos laikyti kambario temperatūroje, uždengtus audiniu, kad būtų apsaugoti nuo vabzdžių.

Antra , nesivadovaukite tuo, kaip maistas eksponuojamas prekybos centruose.Dažnai jos dedamos siekiant skatinti pardavimus, o ne laikytis sandėliavimo taisyklių.Pavyzdžiui, žalumynus ir lapines salotas būtinai reikia laikyti šaldytuve, kitaip jie greitai nuvysta.

Trečia , viso arbūzo nereikėtų dėti į šaldytuvą.Nors nerekomenduojama jo patiekti šilto, žemoje temperatūroje jis iki trečios dienos praras sodrią spalvą ir skonį.Saugumo sumetimais supjaustytą melioną geriau padėti į šaldytuvą.

Ketvirta , cukinijas reikia laikyti vėsiai, bet ne šaldiklyje.Dėkite jas į šaldytuvo dureles arba viršutinę lentyną, kur temperatūra yra šiek tiek aukštesnė.Kad daržovės būtų apsaugotos nuo peršalimo, suvyniokite jas į popierinį rankšluostį arba įdėkite į maišelį.

Penktoji , pavyzdžiui, pomidorai, agurkai ir baklažanai, mieliau laikomi kambario temperatūroje.Laikydami baklažanus šaldytuve ilgiau nei savaitę, jie pakeis spalvą ir bus jautresni pažeidimams.Žemoje temperatūroje agurkai taip pat greitai praranda savo savybes.

Šešta , jei uogos, pavyzdžiui, avietės, braškės, žemuogės ar gervuogės, pradeda leisti, neišmeskite jų, bet užšaldykite.Mėlynės ir šilauogės laikosi ilgiau, bet retai ilgiau nei savaitę.Šaldytos uogos puikiai tinka kokteiliams, morsams ir kitiems desertams.

Septinta , norėdami pratęsti žalumynų šviežumą, laikykite juos kaip gėlių puokštę stiklinėje su vandeniu, uždengę maišeliu ar plėvele ant viršaus.Periodiškai keiskite vandenį ir apipjaustykite stiebus.Daugumą žalumynų reikia laikyti šaldytuve, išskyrus bazilikus, kuriuos geriausia laikyti kambario temperatūroje.

Aštunta, vaisius ir daržoves laikykite atskirai, nes daugelis vaisių išskiria etileno dujas, kurios pagreitina nokimą ir gedimą.Baklažanai, salotos, agurkai ir žalumynai yra labai jautrūs etilenui, kurį gamina obuoliai, avokadai, paprikos ir kai kurie kiti vaisiai.

Devinta , šakniavaisinės daržovės (morkos, burokėliai, bulvės) ir panašios daržovės (imbieras, česnakai, svogūnai, pankoliai) gali ilgai išsilaikyti šaldytuve, jei yra įdėtos į drėgmei nelaidžius maišelius ar maišelius, kurie sulaiko drėgmę viduje.

Laikydamiesi šių paprastų taisyklių galite gerokai prailginti vaisių ir daržovių šviežumą, išsaugoti jų skonį ir maistinę vertę.Atminkite, kad tinkamas laikymas – raktas į sveiką mitybą ir pinigų taupymą, nes sugedusį maistą tenka išmesti.Atkreipkite dėmesį į įvairių rūšių vaisių ir daržovių laikymo sąlygas, ir jie ilgai džiugins jus savo šviežumu ir skoniu!

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře