HomeInteresantiMorkos duos gausų derlių: prisiminkite 5 dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurias daro nepatyrę...

Morkos duos gausų derlių: prisiminkite 5 dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurias daro nepatyrę daržininkai

Gegužė laikoma geriausiu laiku sodinti populiarias daržoves, pavyzdžiui, morkas.Jos sultingi ir maistingi šakniavaisiai taps visaverte bet kokio stalo puošmena ir svarbių vitaminų bei mineralų šaltiniu.

Tačiau norint gauti gausų ir skanų derlių, auginant šią daržovę reikia laikytis tam tikrų metodų.Patyrę daržininkai dalijasi savo paslaptimis ir įspėja apie pagrindines klaidas, kurios gali sužlugdyti visas pastangas.

Pirma , morkoms keliami ypatingi reikalavimai dirvožemio tipui.Kad jos sėkmingai vystytųsi, joms reikia lengvo, derlingo ir puraus dirvožemio, pavyzdžiui, smėlio arba priesmėlio.Sunkus ir tankus dirvožemis gali sukelti šaknų deformaciją ir prastą šaknų augimą.

Antra , per didelis karštis taip pat daro neigiamą poveikį morkų vystymuisi.Šią daržovę reikia saugoti nuo kaitrių saulės spindulių, kitaip derlius gali būti labai prastas.

Trečia , sodinimo vieta turi būti gerai apšviesta.Morkos mėgsta saulės šviesą, o jų šakniavaisiai šešėlyje ar pusšešėlyje pilnai neišsivystys.

Ketvirta , drėgmės trūkumas dirvožemyje gali išprovokuoti augalų stresą ir neleisti susiformuoti pilnaverčiams šakniavaisiams.Morkas reikia reguliariai ir pakankamai laistyti.

Penkta , kai kurios trąšos, pavyzdžiui, šviežias mėšlas, gali pakenkti morkų pasėliams.Dėl jų gali deformuotis šakniavaisiai ir tapti labiau pažeidžiami kenkėjų.

Išvengę minėtų klaidų sodinant ir auginant morkas, galėsite gauti gausų ir sveiką šios sveikos daržovės derlių.Pasirinkite tinkamą dirvos tipą, suteikite augalams pakankamai šviesos ir drėgmės, saugokite juos nuo saulės ir naudokite tinkamas trąšas.Tuomet jūsų pastangos bus atlygintos sultingomis ir aromatingomis šakniavaisinėmis daržovėmis, kurios taps tikra jūsų stalo puošmena.Sėkmės!

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře