HomeInteresantiLiškių ir samanų ant medžių neliks: prisiminkite šias 2 patikimas kontrolės priemones

Liškių ir samanų ant medžių neliks: prisiminkite šias 2 patikimas kontrolės priemones

Medžiai yra neatsiejama mūsų aplinkos dalis, teikianti mums deguonies, pavėsį ir natūralų grožį.Tačiau dažnai ant medžių kamienų ir šakų galima pastebėti žalią augalą, kuris yra samanų arba kerpių užkrėtimo požymis.

Šie organizmai, nors ir nekelia tiesioginio pavojaus medžio sveikatai, esant nedideliam jų kiekiui, gali smarkiai pakenkti medžiui, jei jų augimas tampa nekontroliuojamas.Todėl labai svarbu laiku imtis kontrolės priemonių, kad būtų išsaugotas medžių gyvybingumas ir grožis.

Pirma , kovą su samanomis ir kerpėmis reikėtų pradėti anksti pavasarį, kovo mėnesį, prieš pasirodant pumpurams ant medžių, kad jiems nepakenktumėte.

Antra , geležies sulfato tirpalas laikomas viena veiksmingiausių liaudies medicinos priemonių.Norint jį paruošti, reikia ištirpinti 500 g sulfato 10 litrų vandens, gauti 5 % tirpalą ir juo apdoroti medžio kamieną bei skeleto šakas.Po savaitės samanos ir kerpės turėtų nukristi, o jų likučius galima nukrapštyti rankiniu būdu medine mentele.

Trečia , alternatyvus būdas – mišinys iš 1 kilogramo druskos, 2 kilogramų medžio pelenų ir 2 gabalėlių tarkuoto skalbiamojo muilo.Šiuo mišiniu reikia ištepti medžių kamienus, po to pašalinti nukritusias samanas ir medžius nubalinti.

Medžiams balinti paruoškite tirpalą iš 2 kilogramų hidratuotų kalkių ir 10 litrų vandens arba naudokite paruoštą mišinį.Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, baltalksnynus reikėtų tepti sausą, saulėtą dieną.

Atminkite, kad laiku ir tinkamai apdoroti medžius nuo samanų ir kerpių yra labai svarbi procedūra, siekiant išsaugoti jų sveikatą ir grožį.Naudojant patikrintas liaudiškas priemones, tokias kaip geležies sulfato, druskos, pelenų ir muilo tirpalai, taip pat vėliau balinant, veiksmingai atsikratysite nepageidaujamų organizmų ir užkirsite kelią tolesniam jų plitimui.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře