HomeInteresantiKurių gėlių ir augalų nereikėtų maitinti pelenais: prisiminkite šias veisles

Kurių gėlių ir augalų nereikėtų maitinti pelenais: prisiminkite šias veisles

Medžio pelenai yra viena populiariausių ir prieinamiausių organinių trąšų tarp sodininkų ir daržininkų.Dėl didelio kalio ir fosforo kiekio jie skatina augalų augimą ir vystymąsi, gerina dirvožemio struktūrą ir netgi gali apsaugoti pasėlius nuo ligų ir kenkėjų.

Tačiau, nepaisant savo universalumo, medžio pelenai netinka tręšti kai kuriems augalams, mėgstantiems rūgščią aplinką.Siekiant išvengti nepageidaujamų pasekmių ir nepakenkti augalams, būtina žinoti, kokių augalų negalima tręšti medžio pelenais, taip pat teisingą požiūrį į jų panaudojimo procesą.

Pirma , griežtai nerekomenduojama medžio pelenais tręšti tokių daržovių, kaip arbūzai, ridikėliai ir rūgštynės.Šie augalai mėgsta rūgščią dirvą, todėl pelenų naudojimas gali jiems labai pakenkti.

Antra , tręšiant lysvę reikia būti atsargiems, nes daugelis dekoratyvinių augalų, pavyzdžiui, rododendrai, hortenzijos, azalijos, viržiai, paparčiai ir lelijos, yra acidofilai ir geriausiai auga rūgščioje aplinkoje, todėl tręšimas pelenais jiems nepriimtinas.

Trečia , prieš tręšiant pelenais, juos reikia tinkamai laikyti sausoje vietoje, kad dėl drėgmės jie neprarastų savo naudingųjų savybių.Kartu reikėtų vengti maišyti pelenus su kitomis organinėmis trąšomis, pavyzdžiui, mėšlu ar paukščių mėšlu, nes tai gali sumažinti jų azoto kiekį.

Ketvirta , pelenų negalima naudoti kartu su superfosfatu ar dolomito miltais, nes dėl to gali sutrikti fosforo pasisavinimas ir pernelyg pasikeisti dirvožemio rūgštingumas, o tai kenkia patiems augalams.

Atminkite, kad, nepaisant neginčijamų medienos pelenų, kaip organinės trąšos, privalumų, jų naudojimas reikalauja tam tikrų žinių ir atsargumo.Tinkamai parinkus pelenais tręšti tinkamus augalus, laikantis saugojimo ir tręšimo taisyklių, išvengsite nepageidaujamų pasekmių ir aprūpinsite augalus reikalingomis maistinėmis medžiagomis.Nepamirškite šių rekomendacijų, ir jūsų sodas ar daržas džiugins jus gausiu ir sveiku derliumi!

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře