HomeInteresantiKurie skalbimo milteliai yra geresni: skystis, tabletės ar milteliai?

Kurie skalbimo milteliai yra geresni: skystis, tabletės ar milteliai?

Kaip pasirinkti tinkamiausią skalbimo priemonę?

Dauguma mūsų skalbė daugiau skalbinių, nei galėtume suskaičiuoti, ir nesvarbu, ar perkate skystą skalbimo priemonę, ar miltelius, biologinę ar nebiologinę, tikėtina, kad naudosite produktą, kurį visada naudojote, net nesusimąstydami.

Bet ar tikrai pasirinkote geriausią priemonę savo drabužiams? Nors nėra aiškių taisyklių, kokia skalbimo priemonė yra geriausia, visai įmanoma, kad yra tokia, kuri geriau atitinka jūsų skalbimo poreikius.

Kuo skalbimo priemonė skiriasi nuo muilo?

Muilas ir skalbimo priemonė abu skalbia ir valo daiktus, tad iš esmės tai tas pats produktas, tiesa?

Ne! Skalbimo priemonės yra sintetiniai produktai, pagaminti iš naftos chemijos produktų, tuo tarpu muilas gaminamas iš natūralių riebalų.

Skalbimo priemonių tipai

Biologinė skalbimo priemonė

Biologinė skalbimo priemonė yra geriausias pasirinkimas dėmėms šalinti, nes joje yra fermentų, kurie padidina valymo efektyvumą.

Ji puikiai tinka baltiems drabužiams šviesinti, tačiau turi tendenciją blukinti spalvotus drabužius. Ji taip pat netinka jautriems audiniams, tokiems kaip šilkas ar vilna.

Spalvotiems audiniams saugi skalbimo priemonė

Šios skalbimo priemonės turi specialiai sukurtas spalvų apsaugos priemones, kurios padeda išvengti spalvų blukimo.

Paprastai jos turi fermentų, todėl gerai šalina dėmes, tačiau neapsaugo baltų drabužių baltumo.

Skalbimo priemonė jautriems audiniams

Šios skalbimo priemonės neturi fermentų, baliklio ir optinių baliklio priemonių.

Tai reiškia, kad jos yra daug švelnesnės nei standartinės skalbimo priemonės, todėl geriausiai tinka jautriems audiniams, tokiems kaip vilna ir šilkas.

Nebiologinė skalbimo priemonė

Puikus pasirinkimas žmonėms, turintiems jautrią odą, nes nebiologinis produktas neturi fermentų ir todėl nesukelia dirginimo.

Dėl tos pačios priežasties nebiologiniai produktai paprastai neturi kvapiklių ir dažiklių. Tačiau dėl fermentų trūkumo nebiologinės skalbimo priemonės paprastai yra mažiau efektyvios dėmių šalinime nei biologinės skalbimo priemonės.

Milteliai, skystis, gelis ar tabletės – kas geriau?

Skalbimo priemonių testuose miltelinė skalbimo priemonė beveik visada pranoksta skysčius ir gelius, kai reikia šalinti dėmes.

Tačiau tai taip pat priklauso nuo asmeninių pageidavimų ir biudžeto.

Miltelius gali būti sunku dozuoti, tuo tarpu kapsulėmis ir tabletėmis lengva naudoti tinkamą kiekį. Geliai ir skysčiai paprastai neturi baliklio, todėl, nors jie yra švelnesni drabužiams, yra didesnė tikimybė, kad skalbimo mašina gali įgyti nemalonų kvapą ir reikalauti reguliarios priežiūros.

Jei nesate tikri, kas sukėlė dėmę, naudokite skalbimo priemonę jai pašalinti. Muilas fiksuos taninų pagrindu esančias dėmes, tokias kaip raudonas vynas, arbata ir kava, todėl jos bus beveik neįmanoma išvalyti.

Kada naudoti biologinę ar nebiologinę priemonę?

Jei jūsų drabužiai neturi ypatingų dėmių ir nešvarumų, dauguma žmonių nepastebės didelio skirtumo tarp skalbimo priemonių tipų.

Tačiau namų ūkiams su vaikais arba šeimos nariams, dirbantiems ypač purviną darbą, pavyzdžiui, mechanikams, gali būti naudingas biologinis miltelis, kuris padės pašalinti dėmes.

Skalbimo priemonės ingredientai

  • Statybinės medžiagos naudojamos valymo pajėgumui didinti, deaktyvuojant mineralus, sukeliančius vandens kietumą.
  • Fermentai skaido aminorūgštis baltymų dėmėse, tokiose kaip kraujas ir kiaušiniai, kad jas būtų lengviau pašalinti.
  • Audinių minkštikliai mažina trintį ir statinį elektrą, taip pat padeda suteikti audiniams minkštumo ir pūkuotumo.
  • Optiniai balikliai pagerina audinių baltumą. Jie veikia, sumaniai atspindėdami šviesą, priversdami akį manyti, kad išplauti drabužiai atrodo šviesesni.
  • Polimerai padeda sugauti ir sulaikyti nešvarumus ir dažiklius, taip pat neleidžia jiems vėl nusėsti ant drabužių.
  • Konservantai prailgina produkto galiojimo laiką.
  • Tirpiklių naudojama siekiant išvengti skystų skalbimo priemonių atsiskyrimo laikymo metu.
  • Stabilizatoriai padeda palaikyti fermentų, baliklio ir putų susidarymo pajėgumą, prailgindami produkto galiojimo laiką.
  • Paviršinio aktyvumo medžiagos užtikrina pagrindinį valymo veiksmą, gerinant vandens sušlapimo gebą, purvo atskyrimą ir pašalinimą, o po to jos ištirpsta, emulguojasi arba suspenduojasi skalbimo tirpale, kol jos bus išplautos.
@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře