HomeInteresantiKur geriausia sodinti vyšnias: nepamirškite šių vietų, kad derlius būtų gausus

Kur geriausia sodinti vyšnias: nepamirškite šių vietų, kad derlius būtų gausus

Vyšnios nuo seno laikomos vienu geidžiamiausių ir vertingiausių sodininkystės augalų.Jos sultingi, kvapnūs vaisiai ne tik skanūs, bet ir turi daug naudingų savybių, todėl yra tikras vitaminų ir mineralų lobynas.Tačiau norint džiaugtis gausiu šių saldžių uogų derliumi, būtina sudaryti idealias sąlygas vyšnioms augti ir vystytis.

Nuo teisingo sodinimo vietos parinkimo priklauso būsimas kultūros derėjimas.Atsižvelgdami į šio veiksnio svarbą, apsvarstykime pagrindinius dalykus, į kuriuos reikia atsižvelgti nustatant vyšnių sodo vietą.

Pirma , vyšnios mėgsta atviras, saulėtas vietas, apsaugotas nuo šaltų vėjų ir skersvėjų.Tai šviesą mėgstantis augalas, kuriam reikia kuo daugiau saulės šviesos, kad augtų ir duotų vaisių.

Antra , vyšnioms labai svarbus geras dirvožemio drenažas.Dėl drėgmės pertekliaus gali supūti šaknų sistema ir augalas žūti.Todėl turėtumėte vengti žemumų, kuriose arti gruntinis vanduo, ir vietų, linkusių į tirpstančio vandens potvynius.Jei jūsų sklypas yra žemumoje, vyšnioms sodinti patartina įrengti dirbtinį maždaug 70 cm aukščio ir apie 1 m pločio pylimą.

Trečia , sėkmingam vyšnių augimui ir vaisių užmezgimui būtina puri, lengva ir derlinga neutralios arba šiek tiek šarminės reakcijos dirva.Tokia dirva sudarys optimalias sąlygas šaknų sistemai vystytis ir augalą maitinti visais reikalingais elementais.

Ketvirta , renkantis vietą vyšnioms sodinti, svarbu atsižvelgti į tai, ar yra natūralių ar dirbtinių kliūčių, galinčių apsaugoti augalą nuo šaltų vėjų ir skersvėjų, kurie neigiamai veikia jo vystymąsi.

Kompetentingas požiūris į vyšnios sodinimo vietos pasirinkimą yra raktas į jos būsimą augimą ir derėjimą.Atsižvelgdami į tai, kad augalui reikia saulės šviesos, gero drenažo, derlingos dirvos ir apsaugos nuo nepalankių oro sąlygų, galėsite sukurti idealias sąlygas jam vystytis.Laikydamiesi šių paprastų rekomendacijų, daugelį metų galėsite džiaugtis gausiu sultingų ir kvapnių vyšnių derliumi, mėgautis jų gardžiu skoniu ir nauda sveikatai.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře