HomeInteresantiKuo patyrę daržininkai maitina bulves: išbandykite šiuos 2 veiksmingus metodus

Kuo patyrę daržininkai maitina bulves: išbandykite šiuos 2 veiksmingus metodus

Bulvės yra viena iš pagrindinių daržininkų auginamų daržovių.Jos derlius ir kokybė labai priklauso nuo tinkamos priežiūros ir tręšimo įvairiais augimo etapais.Tinkamu laiku atliktas tręšimas užtikrina optimalų augalų vystymąsi ir didelių, vienodų gumbų formavimąsi.

Pirma , medienos pelenai yra puiki natūrali trąša, turinti visą bulvėms reikalingą makro- ir mikroelementų kompleksą.Kompetentingas jo panaudojimas gerokai padidins bulvių derlių ir kokybę.Atidžiau apžvelkime šios nebrangios ir veiksmingos trąšos naudojimo rekomendacijas.

Medžio pelenus rekomenduojama tręšti žydėjimo metu.Jį galima naudoti dviem būdais: sausą arba tirpale.Skystajam tręšimui reikia paruošti 1 kg pelenų ir 10 litrų vandens užpilą, kurį reikia palaikyti vieną dieną.Gautu tirpalu tręšiamos šaknys, o po dviejų savaičių tręšimas pakartojamas.

Aplink kiekvieną krūmą išbarstoma apie 200-250 g sausų pelenų.Laistant ar lyjant trąšos prasiskverbia iki šaknų ir pamaitina augalus.Šį tręšimą svarbu atlikti ankstyvaisiais bulvių augimo etapais, kad būtų užtikrintas optimalus daigų vystymasis.

Antra , norint gauti didelius ir lygius gumbus, rekomenduojama papildomai tręšti kalio trąšomis.Kalis skatina stambėjimą ir aukštos kokybės gumbų formavimąsi.

Norint užauginti dideles bulves, reikėtų laikytis optimalios sodinimo schemos, kai atstumai tarp krūmų yra apie metrą.Taip pat reikėtų atsižvelgti į klimato sąlygas, nes esant aukštesnei nei +36 laipsnių C temperatūrai gumbų vystymasis sulėtėja dėl šaknų sistemos perkaitimo.

Bulvių sklypo mulčiavimas leidžia išlaikyti drėgmę dirvoje, stabdo piktžolių augimą ir praturtina dirvą papildomomis maistinėmis medžiagomis po mulčiavimo.Tai ypač svarbu karšto klimato šalyse.

Laikydamiesi rekomendacijų dėl savalaikio medžio pelenų, kalio trąšų įterpimo, laikydamiesi optimalios sodinimo schemos ir mulčiavimo, daržovių augintojai galės sudaryti idealias sąlygas gauti didelį didelių, lygių, puikios kokybės bulvių derlių.Dėmesys augalų poreikiams skirtingais jų augimo ir vystymosi etapais yra raktas į sėkmingą bulvių auginimą.Nebrangūs ir natūralūs metodai, pavyzdžiui, medienos pelenų naudojimas, gali veiksmingai pagerinti derlių nenaudojant brangių sintetinių trąšų.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře