HomeInteresantiKrapai duos neregėtą derlių: prisiminkite šias 7 svarbiausias žalumynų auginimo lysvėje taisykles

Krapai duos neregėtą derlių: prisiminkite šias 7 svarbiausias žalumynų auginimo lysvėje taisykles

Krapai yra viena iš plačiai naudojamų prieskoninių žolelių daugelio pasaulio šalių kulinarijoje.Jo unikalus aromatas ir skonis įvairiems patiekalams suteikia nepakartojamų natų, suteikia jiems ypatingo pikantiškumo ir gaivumo.

Tačiau krapai turi ne tik kulinarinių privalumų, bet ir gydomųjų savybių, dėl kurių nuo seno naudojami liaudies medicinoje.Šio daugiafunkcinio augalo auginimas savo sodo sklype atveria naujas galimybes sveikos mitybos mėgėjams ir gastronominiams eksperimentams.Nepaisant akivaizdaus paprastumo, auginant krapus reikia laikytis tam tikrų taisyklių, kurios padeda gauti kokybišką ir gausų derlių.

Pirma , norint sėkmingai auginti krapus, būtina pasirinkti tinkamą sodinimo vietą.Šis augalas mėgsta gerai saulės apšviestas vietas su puriu, gerai drenuotu dirvožemiu.

Antra , prieš sėjant sėklas, svarbu gerai paruošti dirvą, tręšiant mineralinėmis ir organinėmis trąšomis, kad praturtintumėte ją maistinėmis medžiagomis.

Trečia , krapus galima sėti pavasarį arba rudenį, reikia laikytis tam tikro 1-2 cm sėklų įterpimo gylio ir 20-30 cm atstumo tarp vagų.

Ketvirta , optimalus vandens režimas vaidina svarbų vaidmenį augalų vystymuisi.Būtina reguliariai laistyti, tačiau reikėtų vengti užsistovėjusios dirvos drėgmės.

Penkta , pasirodžius daigams, reikia retinti, palikti 10-15 cm tarpueilius tarp augalų, dažnai šalinti piktžoles ir purenti dirvą.

Šešta , norint gauti gerą derlių, rekomenduojama krapus periodiškai tręšti, ypač azoto turinčiomis trąšomis, kurios skatina žaliosios masės augimą.

Septinta , derlių galima pradėti nuimti praėjus mėnesiui ar pusantro mėnesio po sėjos, nupjaunant augalų viršūnes ir paliekant apatinius lapus tolesniam augimui.

Laikydamiesi šių patarimų, galėsite savo sklype užauginti naudingų ir kvapnių krapų.Šviežios prieskoninės žolelės jūsų kulinariniams šedevrams suteiks nepakartojamo skonio ir aromato, taip pat praturtins jūsų mitybą naudingomis medžiagomis.Nepraleiskite progos pasidžiaugti savo darbo vaisiais ir auginti šį universalų augalą, kuris taps tikra jūsų sodo puošmena ir malonumo šaltiniu.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře