HomeInteresantiKokias gėles galima valgyti: prisiminkite šias 5 rūšis ir jų valgymo būdus

Kokias gėles galima valgyti: prisiminkite šias 5 rūšis ir jų valgymo būdus

Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės vis daugiau dėmesio skiria sveikai mitybai ir stengiasi į savo racioną įtraukti natūralius ir sveikus maisto produktus.Pasirodo, kad gėlės, kurios tradiciškai buvo naudojamos tik puošybai, gali būti ne tik estetiškos, bet ir skanios, jose gausu vitaminų, mineralų ir kitų naudingų medžiagų.

Kai kurių rūšių gėlės dėl savo valgomųjų savybių žinomos nuo senovės, o kitos tik neseniai pradėtos naudoti kulinarijoje.Šiame straipsnyje apžvelgsime kelias dažniausiai pasitaikančias valgomas gėles ir jų paruošimo būdus.

Pirma , aksomai yra ne tik dekoratyvinis, bet ir valgomas augalas.Iš jų gaminamas visame pasaulyje žinomas prieskonis – Imereti šafranas.Be to, iš aksominių žiedlapių galima gaminti salotas, adžiką, uogienę ir šampaną.

Antra , specialių veislių arbatinių rožių , turinčių eterinių aliejų, galima valgyti.Jos dažniausiai naudojamos aromatizuotoms arbatoms gaminti, tačiau taip pat tinka rožių uogienėms, sirupams ir likeriams gaminti.Susmulkinti rožių žiedlapiai gali papildyti salotas, granolą ir papuošti patiekalą.

Trečia , Viola wittrocka , dar vadinama braške, yra dar vienas valgomas augalas.Jo žiedai puikiai papildo salotas, suteikdami joms ryškią ir įsimintiną išvaizdą.

Ketvirta, levandos , nepaisant jų švelnaus kvapo, taip pat gali būti naudojamos maisto gamyboje.Iš jos gaminamos arbatos, desertai, prieskoniai, likeriai ir kepiniai.Levandos puikiai dera su rozmarinais, citrusiniais vaisiais ir uogomis.

Penkta, vaistinė medetka, pasižyminti ryškiai oranžiniais žiedais ir švelniu pipirų skoniu, senovėje buvo vadinama ‘šafranu vargšams’.Jis buvo naudojamas kaip prieskonis ir patiekalams nudažyti auksine spalva.

Valgomųjų žiedų įtraukimas į racioną ne tik suteiks patiekalams ryškią ir patrauklią išvaizdą, bet ir praturtins juos naudingomis medžiagomis bei unikaliu skoniu.Kartu svarbu atminti, kad ne visos gėlės tinka valgyti, todėl prieš jas naudojant būtina atidžiai išstudijuoti augalų savybes.Kulinarijos menas – – tai kūrybinis procesas, kuriame kiekvienas ingredientas gali tapti įkvėpimo šaltiniu kuriant naujus skonius ir aromatus.Valgomosios gėlės suteikia neribotas eksperimentavimo galimybes ir leidžia patiekalams suteikti gamtos grožio ir naudos.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře