HomeInteresantiKaip patyrę sodybų augintojai laisto daržą: atkreipkite dėmesį į dirvožemio savybes ir...

Kaip patyrę sodybų augintojai laisto daržą: atkreipkite dėmesį į dirvožemio savybes ir sudėtį

Vienas iš svarbiausių sėkmingo augalų augimo ir vystymosi veiksnių yra tinkamas laistymas.Nuo savalaikio ir kompetentingo laistymo priklauso augalų derlius, jų skonis ir bendra būklė.

Drėgmės trūkumas arba perteklius gali lemti augalų žūtį, todėl laistydami sodininkai turi laikytis tam tikrų taisyklių.Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius efektyvaus daržo ir sodo laistymo organizavimo principus ir rekomendacijas.

1 žingsnis : Atsižvelkite į dirvožemio tipą.Smėlingas dirvas reikia dažniau laistyti, nes jos greitai praranda drėgmę.Kita vertus, tankūs dirvožemiai ilgiau sulaiko vandenį, todėl juos laistyti reikėtų rečiau.Užsistovėjęs vanduo yra pavojingas, nes dėl jo didėja dirvožemio rūgštingumas ir pūva augalų šaknų sistema.Kad taip nenutiktų, reikėtų padaryti nedidelius griovelius vandens pertekliui nutekėti.

2 žingsnis : Nustatykite geriausią laistymo laiką.Sodininkai rekomenduoja vengti laistyti pietų metu, kai vanduo greitai išgaruoja saulės šviesoje.Taip pat reikėtų vengti laistyti augalus vėlai vakare, nes dėl drėgmės pertekliaus gali išsivystyti grybelinės ligos.Tinkamiausias laikas laistyti – anksti ryte.

3 veiksmas : Laikykitės rekomenduojamo laistymo dažnumo.Lauko augalus rekomenduojama laistyti kas antrą dieną.Šiltnamių augalus reikia laistyti dažniau – du kartus per dieną.

4 veiksmas : laikykitės efektyvaus laistymo taisyklių.Laistykite augalų šaknų zoną, venkite sudrėkinti lapus, nes tai gali sukelti grybelines infekcijas.Po laistymo dirvą reikia išpurenti, kad deguonis pasiektų šaknis.Laistant vandens temperatūra turėtų būti ne mažesnė kaip 18 laipsnių Celsijaus.

Laikydamiesi šių paprastų taisyklių sukursite optimalias sąlygas augalams augti ir vystytis savo darže ar sode.Tinkamas drėkinimas užtikrins didelį derlių, išsaugos jų skonį ir neleis augalams žūti dėl drėgmės trūkumo ar pertekliaus.Laikydamiesi šių rekomendacijų galėsite sėkmingai auginti daržoves, vaisius ir gėles savo sklype.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře