HomeInteresantiKaip patyrę daržininkai naudoja kiaušinių lukštus darže: prisiminkite šiuos 4 būdus

Kaip patyrę daržininkai naudoja kiaušinių lukštus darže: prisiminkite šiuos 4 būdus

Kiaušinių lukštai – yra puikus pavyzdys, kaip sodininkystės reikmėms panaudoti maisto atliekas be atliekų ir nekenkiant aplinkai.

Nepaisant akivaizdaus paprastumo, ši prieinama ir nebrangi medžiaga turi daug naudingų savybių, leidžiančių ją naudoti įvairiems tikslams.Daug kalcio, kalio, fosforo ir mikroelementų turinčios kriauklės gali būti augalų mitybos šaltinis, dirvos rūgštingumo mažinimo priemonė, taip pat gali būti naudojamos kenkėjams naikinti ir dirvos struktūrai gerinti.Tinkamai naudojamos jos tampa veiksminga ir ekonomiška pagalbine priemone sodininkams ir daržininkams.

Pirma , kiaušinių lukštai gali būti naudojami dirvožemio struktūrai gerinti ir dirvožemio rūgštingumui mažinti.Tam sutrinkite džiovintus kiaušinių lukštus į miltelius ir tolygiai išbarstykite ant dirvos paviršiaus po 500 g 1 m&sup2.Iškasus ir išlyginus dirvą, ji taps pralaidesnė orui ir puri, o skaidydamiesi kiaušinių milteliai sumažins rūgštingumą ir padidins dirvožemio derlingumą.

Antra , kiaušinių lukštus galima naudoti veiksmingoms organinėms trąšoms ruošti.Šiam tikslui sutrintus arba sveikus lukštus reikia ištirpinti acte ir palikti 5-7 dienas brinkti.Gautas koncentratas skiedžiamas vandeniu ir naudojamas augalams tręšti laistant po šaknimis kartą per dvi savaites.

Trečia , dideli kriauklių fragmentai gali pasitarnauti kaip drenažinis sluoksnis vazonuose, užtikrinantis drėgmės pertekliaus drenažą ir skatinantis geresnį augalų šaknų sistemos vystymąsi.

Ketvirta , aplink augalus išbarstytos susmulkintos kriauklės gali būti natūralus barjeras, neleidžiantis šliužams patekti į daržoves ir gėles, taip apsaugant pasėlius nuo šių kenkėjų.

Kiaušinių lukštų naudojimas darže suteikia galimybę ekonomiškai ir ekologiškai tvarkyti daržą.Šią lengvai prieinamą medžiagą galima naudoti įvairioms užduotims – nuo dirvožemio derlingumo gerinimo iki kovos su kenkėjais.Svarbiausia – suprasti jo naudojimo ypatumus ir laikytis rekomenduojamų dozių.Kompetentingai elgiantis kiaušinių lukštai bus patikimas pagalbininkas siekiant didelio derliaus ir sudarant palankias sąlygas augalams augti.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře