HomeInteresantiKaip auginti valerijoną dačoje: prisiminkite pagrindines augalo priežiūros taisykles

Kaip auginti valerijoną dačoje: prisiminkite pagrindines augalo priežiūros taisykles

Valerijonai yra nuostabus gydomasis augalas, turintis ilgą naudojimo medicinoje istoriją.Jo raminamosios ir atpalaiduojamosios savybės labai vertinamos jau daugelį amžių.

Šiais laikais valerijonų auginimas sodybos sklype ar sode tampa vis populiaresniu užsiėmimu tarp gamtos mylėtojų.Tai ne tik įdomus procesas, bet ir galimybė gauti prieigą prie natūralios priemonės, padedančios įveikti stresą ir nemigą.Valerijono auginimas reikalauja šiek tiek žinių ir pastangų, tačiau rezultatas to vertas.

Pirma , renkantis vietą ir dirvožemį valerijonams sodinti, būtina atsižvelgti į jų pomėgius.Šis augalas geriausiai auga saulėtose arba iš dalies pavėsingose vietose, derlingoje ir drėgnoje dirvoje.Jei dirvožemis per sausas, reikia reguliariai laistyti.Taip pat svarbu parinkti vietą su pakankamu dirvožemio gyliu, kad šaknų sistema galėtų laisvai vystytis.

Antra , valerijonus galima dauginti sėjant sėklas arba įšaknydinant auginius.Sėklos sėjamos anksti pavasarį arba rudenį maždaug 1 cm gylyje.Auginiai ruošiami vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje, nupjaunant viršutines stiebų dalis ir pasodinant juos į drėgną dirvą, paliekant nedaug lapų.

Trečia , valerijono priežiūra nereikalauja daug pastangų, tačiau būtina augalą aprūpinti pakankamu kiekiu drėgmės ir maistinių medžiagų.Reguliarus laistymas ir tręšimas organinėmis trąšomis pavasarį ir vasarą skatina sveiką augalo augimą ir vystymąsi.

Ketvirta , norint nuimti augalo derlių, viršutines stiebų dalis su žiedais ir lapais reikia nupjauti vasaros pradžioje, kai augalas yra pačiame žydėjimo įkarštyje.Surinktas valerijono dalis galima naudoti raminamosioms arbatoms arba tinktūroms gaminti.

Valerijonas yra tikrai unikalus augalas, vertas sodininkų mėgėjų dėmesio.Be gydomųjų savybių, jis pasižymi maloniu aromatu ir patrauklia dekoratyvine išvaizda.Valerijonų auginimas gali būti žavus pomėgis, leidžiantis prisiliesti prie gamtos grožio ir pasinaudoti jos gydomosiomis dovanomis.Laikydamiesi paprastų priežiūros ir derliaus nuėmimo patarimų, galite auginti šį nuostabų augalą ir naudoti jį savo sveikatai ir gerovei palaikyti harmonijoje su gamta.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře