HomeInteresantiKaip apsaugoti kopūstų pasėlius nuo kenkėjų: prisiminkite šiuos 6 patikrintus būdus

Kaip apsaugoti kopūstų pasėlius nuo kenkėjų: prisiminkite šiuos 6 patikrintus būdus

Kopūstų auginimas yra iššūkis daugeliui daržininkų.Nepaisant akivaizdaus nereiklumo, šis augalas reikalauja nuolatinio dėmesio ir apsaugos nuo įvairių kenkėjų.

Tarp pavojingiausių grėsmių kopūstų pasėliams – šliužai ir sraigės, kurie gali padaryti didelę žalą pasėliams.Šie moliuskai pasižymi nuostabiu gebėjimu greitai daugintis ir suėsti švelnius kopūstų lapus, palikdami tik apgraužtas liekanas.Tačiau yra keletas veiksmingų kontrolės metodų, kurie padės apsaugoti jūsų pasėlius ir užtikrins sveiką augalų augimą.

Pirma , repelentinės medžiagos aštriomis briaunomis, pavyzdžiui, smėlis, kiaušinių lukštai ar susmulkintos keramikos drožlės, gali tapti patikima kliūtimi šliužams ir sraigėms.Jų trapūs kūnai neatlaikytų sąlyčio su šiomis medžiagomis ir jie būtų priversti atsisakyti savo ketinimų.

Antra , spąstų naudojimas yra veiksmingas kenkėjų kontrolės būdas.Tarp lysvių padėkite drėgnų lentų, šiferio gabalėlių ar stogo veltinio, o dieną šliužai ir sraigės pasislėps po šiomis slėptuvėmis.Vakare tereikia jas surinkti ir sunaikinti.

Trečia, aromatinės žolelės ir gėlės padės atbaidyti šliužus ir sraiges.Šalia kopūstų pasodinkite česnakų, svogūnų, rozmarinų, čiobrelių, levandų arba šalavijų.Jų kvapai nemalonūs moliuskams ir privers juos ieškoti maisto kitur.

Ketvirta , tinkamas laistymas taip pat atlieka svarbų vaidmenį kenkėjų kontrolės srityje.Šliužai ir sraigės mėgsta drėgną aplinką, todėl laistykite kopūstus ryte, kad iki vakaro dirva spėtų išdžiūti.Perteklinis laistymas taip pat yra pavojingas pasėliams, todėl venkite perteklinio laistymo, ypač lietinguoju metų laiku.

Penkta , reguliarus mechaninis šliužų ir sraigių surinkimas rankomis yra paprastas, bet veiksmingas metodas.Apžiūrėkite kopūstus, ypač anksti ryte arba vėlai vakare, kai kenkėjai aktyviausi, ir juos pašalinkite.

Šešta , masiškai pasirodžius šliužams ir sraigėms sklype, kai kiti kontrolės būdai neduoda rezultatų, galite naudoti cheminius preparatus.Tačiau pirmenybę reikėtų teikti preparatams, kurie yra saugūs žmonėms ir aplinkai, ir griežtai laikytis instrukcijų.

Norint apsaugoti kopūstus nuo šliužų ir sraigių, reikia laikytis kompleksinio požiūrio ir reguliariai taikyti prevencines priemones.Laiku pritaikius šiuos metodus, gerokai sumažės kenkėjų skaičius ir bus užtikrintas sveikas augalų augimas.Nepamirškite, kad tik nuolatinis dėmesys ir priežiūra daržui garantuos gausų sultingų ir skanių kopūstų derlių.Pasistengę galėsite mėgautis savo darbo vaisiais ir džiuginti artimuosius ekologiškai švariomis daržovėmis iš lysvės.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře