HomeInteresantiKą sodinti kovo mėnesį: 8 augalai geram derliui gauti

Ką sodinti kovo mėnesį: 8 augalai geram derliui gauti

Pavasaris – yra ne tik gamtos pabudimo metas, bet ir idealus laikotarpis sodininkams ir daržininkams pradėti ruoštis naujam sezonui.Kovas pelnytai užima vieno palankiausių mėnesių titulą daugeliui kultūrų – daržovėms, vaisiams ar dekoratyviniams augalams – sodinti.

Tinkamai pasirinkę ir laiku pasodinę, netolimoje ateityje galėsite džiaugtis gausiu derliumi ir nuostabiais žiedais.

Pirmiausia nepamirškite žalumynų.Krapai, bazilikai, petražolės ir čiobreliai – geriausia juos sodinti kovo mėnesį, kad pavasario pabaigoje galėtumėte mėgautis jų skoniu ir aromatu patiekaluose.

Antra, žirniai – puikus pasirinkimas ankstyvam sodinimui.Jei sniegas jau nutirpo ir dirva gerai išpurenta, žirnius sodinkite į atvirą dirvą.Priešingu atveju pradėkite juos auginti namuose.

Trečia, baklažanams reikia ypatingo dėmesio.Šioms šilumą mėgstančioms daržovėms reikia daug laiko, kad sudygtų, todėl kovo – mėnuo yra idealus laikas jas sodinti.Daigai lėtai augs iki gegužės vidurio, tačiau derlių galėsite gauti iki vasaros pabaigos.

Ketvirta, nepamirškite paprikų.Šioms kaprizingoms daržovėms taip pat reikia iš anksto auginti daigus namuose maždaug 25 laipsnių temperatūroje.Gegužės mėnesį jas galima sodinti į lysves.

Penkta, vaškinė begonija – puikus pasirinkimas pavėsingiems sodo kampeliams.Sodinkite ją pasibaigus šalnų sezonui, maždaug 10 cm atstumu viena nuo kitos, pavėsingose, bet rytais saulės apšviestose vietose.

Šešta, rožės – yra sodo dizaino klasika.Ankstyvą pavasarį – puikus metas jas sodinti.Palaukite, kol baigsis šalnos, ir iki vėlyvo pavasario bei ankstyvos vasaros jūsų sodas pasikeis ir prisipildys gėlių aromato.

Septinta, bulvės – šaltį mėgstanti kultūra, todėl jas reikėtų sodinti vienas pirmųjų.Sodinkite sėklinių bulvių gabalėlius į griovelius, o jiems augant perkaskite augalus, kad apsaugotumėte gumbus nuo saulės spindulių.

Aštunta, pomidorai – bet kurio daržo pasididžiavimas.Išsirinkite tinkamą veislę, išstudijuokite sodinimo instrukcijas ir namuose pradėkite daigus, kuriuos gegužės mėnesį persodinsite į atvirą gruntą.

Taigi kovas atveria daugybę galimybių sodininkams ir daržininkams.Tinkamai parinkti augalai ir laiku pasodinti augalai bus raktas į gausų derlių ir žydintį sodą ateinančiais mėnesiais.Nepraleiskite progos ir jau dabar pradėkite ruoštis naujam sezonui, kad galėtumėte mėgautis savo darbo vaisiais!

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře