HomeInteresantiKą rekomenduojama sodinti šalia česnakų: augalai bus abipusiai naudingi

Ką rekomenduojama sodinti šalia česnakų: augalai bus abipusiai naudingi

Česnakai daugeliui sodininkų yra nepakeičiama kultūra, tačiau dažnai kyla klausimas, kokie augalai būtų geri kompanionai lysvėje.

Pasirinkę tinkamus česnakų kaimynus ne tik sutaupysite vietos, bet ir gausite papildomos naudos – nuo geresnio skonio ir apsaugos nuo kenkėjų iki piktžolių kontrolės.

Instrukcijos, kaip parinkti idealius augalus česnakams:.

Pirmieji sąraše yra kopūstiniai augalai – puikūs česnakų kaimynai.Jie padeda atbaidyti kenkėjus ir subręsta maždaug tuo pačiu metu, todėl juos patogu sodinti kartu.

Toliau eina burokėliai.Šie du augalai gerai dera, nes šakniavaisiai nekonkuruoja su česnakais dėl dirvoje esančių maistinių medžiagų, o česnakai savo ruožtu apsaugo burokėlius nuo grybelinių infekcijų, apgamų ir netgi pagerina jų skonį.

Pomidorai taip pat geras pasirinkimas, nes šalia jų pasodinti česnakai atbaido vabzdžius ir pagerina pomidorų skonį.

Šalčiui atsparūs špinatai – dar vienas puikus pasirinkimas.Būdami žemaūgiai, jie ne tik netrukdo česnakams augti, bet ir padeda kontroliuoti aplink esančias piktžoles.

Šalia česnakų auginamos bulvės sumažina abiejų kultūrų ligų riziką ir atbaido pavojingą kenkėją – kolorado vabalą.

Morkos taps abipusiai naudingu kaimynu, nes atbaidys česnakų kenkėjus, o česnakai savo ruožtu padės apsaugoti morkas nuo rūdžių.

Pasirinkę tinkamus česnakų palydovus, sukursite harmoningą aplinką lysvėje ir užtikrinsite abipusę augalų apsaugą.Burokėliai, kopūstai, pomidorai, špinatai, bulvės ir morkos – tai tik keletas augalų, kurie gerai sutaria su česnakais.Eksperimentuokite, raskite tinkamiausius derinius ir džiaukitės gausiu derliumi savo sode!

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře