HomeInteresantiKą patyrę sodininkai sodina į lysves: prisiminkite šiuos 3 augalus

Ką patyrę sodininkai sodina į lysves: prisiminkite šiuos 3 augalus

Šiuolaikiniai sodininkai stengiasi kuo geriau išnaudoti kiekvieną savo sklypo kampelį, diegdami kūrybiškus ir praktiškus sprendimus.Vienas iš tokių sprendimų – tinkamai išnaudoti erdvę aplink medžių kamienus.Šie nedideli, skvero formos plotai gali būti tikra paspirtis įvairiems augalams auginti.

Šiame tekste aptarsime įdomius augalų variantus, kurie puikiai tiks šiose ribotose erdvėse, suteikdami sodui grožio ir naudos.

Pirma , plotai aplink medžių kamienus puikiai tinka pirminėms gėlėms auginti.Mėlynos muskarijos, baltosios vetilijos ir bordo spalvos primulės pagyvins nuobodų pavasario kraštovaizdį, suteikdamos sodui ryškių spalvinių akcentų.Svarbu atminti, kad šiose vietose geriausia rinktis žemus žydinčius augalus, nes aukšti augalai, tokie kaip bijūnai, rožės ar irisai, čia netinka.

Antra , šie nedideli plotai idealiai tinka auginti prieskonines žoleles, pavyzdžiui, krapus, petražoles ar kalendras.Tačiau verta pašalinti augalus, kai tik jie pražysta, jei nenorite, kad jie savaime užsiaugintų sėklas.

Trečia, plotai aplink medžių kamienus gali tarnauti kaip savotiškas ‘medelynas’ per žiemą iš sėklų išaugintiems naujų braškių veislių jauniems daigams.Čia jauni augalai galės sustiprėti prieš persodinant juos į nuolatines lysves.Be to, taip sutvarkius bus lengviau stebėti braškių augimą ir vystymąsi.

Po vieno sezono auginimo šiuose sklypuose geriausios braškių veislės bus persodintos į nuolatines lysves, o mažiau sėkmingi egzemplioriai bus išsiųsti į kompostą.

Plotai aplink medžių kamienus gali būti kūrybingo sodininko galimybių lobynas.Kompetentingai išnaudodami šias nedideles erdves galėsite sukurti ryškias gėlių kompozicijas, auginti kvapnius žalumynus ir paruošti jaunus braškių daigus tolesniam persodinimui.Svarbiausia – parodykite vaizduotę ir nepalikite be dėmesio nė vieno sodo kampelio.Juk būtent tokiose, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingose detalėse ir slypi tikrasis sodininkystės žavesys.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře