HomeInteresantiJūsų palangė kvepės žydinčiomis orchidėjomis: gražių gėlių auginimo lapų rinkinys

Jūsų palangė kvepės žydinčiomis orchidėjomis: gražių gėlių auginimo lapų rinkinys

Orchidėjos – nuostabūs gamtos kūriniai, žavintys savo išskirtiniu grožiu ir nuostabiu kvapu.Šios egzotiškos gėlės traukia daugelio floros mylėtojų dėmesį, tačiau ne visiems pavyksta ilgai išsaugoti jų gyvybę ir spindesį.Todėl svarbu žinoti, kaip prižiūrėti šiuos subtilius augalus, kad jie galėtų kuo ilgiau puošti jūsų namus savo buvimu.

Šiame straipsnyje atskleisime orchidėjų auginimo paslaptis, kurios padės jums džiaugtis jų grožiu daugelį metų.Nuo sveiko egzemplioriaus pasirinkimo iki puikių sąlygų joms augti sudarymo – laikykitės mūsų patarimų, ir jūsų orchidėjos žydės sodriomis spalvomis.

 

  • Sveikos orchidėjos pasirinkimas Pirkdami orchidėją atkreipkite dėmesį į augalo išvaizdą.Lapai turi būti tamsiai žali, blizgantys ir tvirti, be jokių pažeidimų ar kenkėjų požymių.Vienas geltonas lapelis apačioje nėra ligos požymis, tai tiesiog senas lapas, kuris netrukus nukris.Šaknys turėtų būti žalios arba sidabrinės spalvos.Kuo daugiau pumpurų ant kotelio, tuo ilgiau augalas džiaugsis žydėjimu.
  • Įsigiję orchidėją, pasistenkite ją kuo greičiau perkelti į naująją buveinę.Ideali temperatūra šioms gėlėms augti – 22-27°C dieną ir apie 18°C naktį.Jos puikiai jaučiasi gyvenamosiose patalpose, pavyzdžiui, miegamajame, svetainėje ar virtuvėje.Venkite staigių temperatūros pokyčių ir tiesioginių saulės spindulių.Geriausia orchidėjų vazoną statyti ant rytinio arba vakarinio lango, kur jos gaus išsklaidytą šviesą.Falenopsisai mėgsta rytinę saulę.Jų augimui tinka apie 50 % drėgmė.
  • Jei norite gauti naujų orchidėjų egzempliorių, jas galima dauginti vegetatyviniu būdu.Po žydėjimo laikotarpio ant augalo stiebo gali atsirasti nedidelių ūglių.Kai jie išaugins bent 6 šakneles, atsargiai atskirkite juos nuo motininio augalo ir persodinkite į atskirus nedidelius vazonėlius.
  • Orchidėjos yra labai reiklios auginimo sąlygoms, todėl joms tinkamą vazoną reikia rinktis atidžiai.Geriausia naudoti permatomus vazonėlius, pro kuriuos šviesa prasiskverbs iki šaknų ir skatins fotosintezę.Phalaenopsis genties orchidėjos naudoja antžemines šaknis saulės šviesos energijai sugerti.Šaknims taip pat reikia prieigos prie deguonies, todėl vazone turėtų būti daug drenažo angų, kad geriau cirkuliuotų oras.
  • Orchidėjas laistykite kartą per savaitę.Vasarą jas laistykite, kai viršutinis substrato sluoksnis visiškai išdžiūsta.Žiemą prieš laistydami palaukite, kol substratas visiškai išdžius.Laikykitės šios paprastos taisyklės ir jūsų orchidėjos jausis puikiai.

 

Orchidėjos – tikros floros pasaulio brangenybės, reikalaujančios ypatingo dėmesio ir priežiūros.Tačiau, laikydamiesi paprastų priežiūros taisyklių, galėsite džiaugtis jų prabangiais žiedais daugelį metų.Atminkite, kad svarbiausia – pasirinkti sveiką augalą, sudaryti jam optimalias sąlygas ir reguliariai laistyti.Rodydami kantrybę ir kruopštumą, tikrai sėkmingai auginsite šias egzotiškas gėles!

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře