HomeInteresantiHortenzijos nežydi: kokių 3 augalų negalima sodinti šalia gėlių

Hortenzijos nežydi: kokių 3 augalų negalima sodinti šalia gėlių

Hortenzijos – vienos gražiausių ir populiariausių sodo gėlių, kurios traukia akį vešliais įvairių atspalvių žiedynais.Tačiau norint užtikrinti jų gausų ir ilgalaikį žydėjimą, būtina sudaryti optimalias auginimo sąlygas.Svarbu ne tik prižiūrėti pačias hortenzijas, bet ir atsižvelgti į šalia jų augančių augalų įtaką.

Kai kurios rūšys gali daryti neigiamą poveikį gėlėms, stabdyti jų augimą ir neleisti joms visiškai išsivystyti.Šiame straipsnyje apžvelgsime tris augalus, kurių nerekomenduojama sodinti šalia hortenzijų.

Pirma, azalijos yra prastos kaimynės hortenzijoms dėl skirtingo dirvožemio rūgštingumo pasirinkimo.Azalijos mėgsta rūgštesnę aplinką, o hortenzijoms geriau tinka šiek tiek šarminė arba šiek tiek rūgšti dirva.Bandymas sureguliuoti rūgštingumo lygį vienam augalui gali turėti neigiamą poveikį kitam augalui.

Antra , turėtumėte vengti sodinti graikinius riešutus šalia hortenzijų.Šis augalas gamina medžiagą jugloną, kuri gali būti toksiška daugeliui kitų rūšių, įskaitant hortenzijas.Juglonas patenka į dirvožemį ir gali sustabdyti gėlių augimą ar net sukelti jų žūtį.Be to, graikinio riešutmedžio laja sukuria tankų šešėlį, kuris neleidžia hortenzijoms efektyviai fotosintetintis.

Trečia, trečia , nerekomenduojama sodinti saulėgrąžų šalia hortenzijų.Saulėgrąžos yra alelopatiniai augalai, t. y. jos išskiria į dirvožemį chemines medžiagas, kurios slopina kitų augalų augimą.Be to, joms reikia daug saulės šviesos, todėl jos gali nustelbti hortenzijas ir sumažinti jų fotosintezės galimybes.

Taigi, norint užtikrinti sveiką augimą ir gausų žydėjimą, hortenzijų kaimynystę su kitais augalais reikia atidžiai apgalvoti.Azalijos, graikiniai riešutmedžiai ir saulėgrąžos gali neigiamai paveikti šias gėles ir neleisti joms visapusiškai vystytis.Laikydamiesi patarimų, kaip pasirinkti tinkamus augalus palydovus, galite sudaryti idealias sąlygas hortenzijoms vešėti ir džiaugtis jų grožiu visą sezoną.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře