HomeInteresantiEndokrinologas pasakoja, kokių aliejų nereikėtų naudoti kepimui

Endokrinologas pasakoja, kokių aliejų nereikėtų naudoti kepimui

Endokrinologė Jekaterina Jang savo ‘Telegram’ kanale išsamiai papasakojo, kokius augalinius aliejus saugu naudoti kepimui.Paaiškėjo, kad ne visi aliejai tinka šiam kulinarinio apdorojimo būdui.

Pasak daktaro Youngo, apskritai augaliniai aliejai yra labai svarbūs organizmui – jie yra energijos ir maistinių medžiagų šaltinis.Be to, valgant aliejų gerėja virškinamojo trakto veikla ir mažėja jo gleivinės uždegimas.

Tačiau apdorojant aukštoje temperatūroje kai kurių aliejų savybės nepasikeičia į gerąją pusę.Į juodąjį sąrašą buvo įtrauktos tokios rūšys kaip abrikosų branduolių aliejus, graikinių riešutų aliejus, juodųjų kmynų aliejus, pušų riešutų aliejus, alyvuogių aliejus, lazdynų riešutų aliejus, linų sėmenų aliejus, migdolų aliejus ir kanapių aliejus.Kaitinami jie visi pradeda rūkti ir oksiduotis, todėl išsiskiria organizmui toksiški laisvieji radikalai.Todėl Dr. Young rekomenduoja šiuos aliejus naudoti tik jau paruoštiems patiekalams ir salotoms gardinti, jų termiškai neapdorojant.

Tačiau be baimės galite kepti tokiuose aliejuose kaip rafinuotas alyvuogių aliejus, kokosų aliejus ir avokadų aliejus.Tinka aukšta degimo temperatūra – 120-180 laipsnių pagal Celsijų.Šios vertės užtikrina riebalų rūgščių stabilumą kaitinant.

Be to, daktaras Youngas nerekomenduoja kepti saulėgrąžų, sojų, garstyčių, kukurūzų, moliūgų, sezamų ir žemės riešutų aliejuose.Taip yra todėl, kad juose yra daug omega-6 riebalų rūgščių, kurios turi prouždegiminį poveikį.Reguliarus tokių aliejų vartojimas gali pakenkti jūsų sveikatai.

Taigi, apibendrina Catherine Young, ne visi augaliniai aliejai yra vienodai sveiki ir saugūs kepti.Svarbu rinktis tokias rūšis, kurios yra stabilios aukštoje temperatūroje ir kuriose nėra kenksmingų medžiagų.Sveika mityba prasideda virtuvėje!

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře