HomeInteresantiDerlius bus gausus: ką patyrę daržininkai pataria sodinti po pomidorų

Derlius bus gausus: ką patyrę daržininkai pataria sodinti po pomidorų

Sėkmingas daržovių auginimas ir gausaus derliaus gavimas tiesiogiai priklauso nuo tinkamos sodinimo vietos pasirinkimo ir tinkamos sėjomainos.Visi patyrę daržininkai žino, kad kiekvienam augalui labai svarbu pasirinkti tinkamą dirvą ir vietą.Tačiau dar svarbesnis veiksnys yra tinkama augalų kaimynystė lysvėse.

Jei praėjusį sezoną vienoje lysvėje augo pomidorai, šiemet ten reikėtų sodinti kitas daržoves.

Pirma , dirvožemis sunkiai toleruoja tų pačių augalų auginimą kelerius metus iš eilės, todėl būtina atkreipti dėmesį į tai, kur tiksliai daržovės buvo sodinamos ankstesniais metais, kad būtų galima nuolat keisti sodinimo vietą.

Antra , po pomidorų puikiai tinka auginti įvairius šakniavaisius, pavyzdžiui, morkas, burokėlius, ridikėlius, šakninius salierus.Šie augalai sunaudoja naudingąsias medžiagas iš gilesnių dirvos sluoksnių, praturtintų pomidorais, ir duoda gerą derlių.

Trečia , tokios daržovės kaip cukinijos, įvairių veislių kopūstai, ankštiniai augalai, agurkai ir patisonai bus puikūs pomidorų pasekėjai.

Ketvirta , po pomidorų rekomenduojama sodinti įvairius žalumynus: petražoles, krapus, svogūnus, česnakus, salotas.Šie augalai papildo žemę azotu, kurį daugiausia sunaudoja pomidorai.

Penkta , ankštiniai augalai – pupelės, žirniai, sojos ir pupiniai augalai yra nepretenzingi dirvožemio sudėčiai.Šie augalai ne tik praturtina dirvožemį azotu, bet ir prideda daug naudingų medžiagų.

Tinkama sėjomaina ir tinkamai parinkti pomidorų įpėdiniai leis gauti puikų derlių ir išsaugoti dirvožemio derlingumą.Svogūnai ir česnakai visada duos gausų daigų derlių ir gerą derlių, jei bus pasodinti toje vietoje, kur anksčiau augo pomidorai.Tačiau reikėtų nepamiršti, kad po pomidorų nerekomenduojama sodinti bulvių ir paprikų, nes šie augalai oksiduoja dirvožemį.Laikydamiesi paprastų sėjomainos taisyklių, aprūpinsite savo daržą gausiu derliumi.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře