HomeInteresantiDaugelis sodininkų vis dar neteisingai genėja obelis: prisiminkite šį patyrusių sodininkų nurodymą

Daugelis sodininkų vis dar neteisingai genėja obelis: prisiminkite šį patyrusių sodininkų nurodymą

Pavasaris – gamtos pabudimo metas ir naujo sezono pradžia sodininkams.Obuolėms, šiems karališkiems medžiams, reikia ypatingo dėmesio ir kompetentingos priežiūros, kad džiugintų gausiu žydėjimu ir gausiu derliumi.Vienas iš svarbiausių obelų priežiūros punktų – tinkamai atliktas pavasarinis genėjimas.

Jis ne tik formuoja gražų, platėjantį vainiką, bet ir teigiamai veikia medžių sveikatą, nes skatina naujų vaisius vedančių ūglių augimą.Laikydamiesi paprastų, bet svarbių taisyklių, galite užtikrinti, kad jūsų obelys būtų geros sveikatos ir duotų gausų kvapnių vaisių derlių.

Pirma , nustatykite tinkamiausią genėjimo laiką – vėlyvą pavasarį, kai stiprių šalnų grėsmė jau praėjo, bet pumpurai dar neišsiskleidę.Paprastai tai būna kovo pabaigoje-balandžio pradžioje.

Antra , aiškiai apibrėžkite genėjimo tikslą.Jis turėtų būti atgaivinamojo pobūdžio – pašalinti ligotas, nudžiūvusias ir pažeistas šakas.Genėjimas taip pat praretins vainiką, kad jis įgautų norimą formą, ir paskatins naujų vaisius nešančių ūglių vystymąsi.

Trečia , iš anksto pasiruoškite kokybiškus, gerai pagaląstus įrankius: sekatorius, sodo pjūklelius, pjūklus.Tupi ar nešvarūs įrankiai gali rimtai sužaloti medžius.

Ketvirta , toliau atsargiai šalinkite šakas, kurios stelbia vainiką, taip pat šakas, augančias į vidų.Vainiką retinti saikingai, per daug neišretinant.

Penkta , po genėjimo kruopščiai apdorokite žaizdas specialiais sodininkystės mišiniais, kad išvengtumėte infekcijos ir džiūvimo.

Šešta , senoms, sunykusioms obelims atlikite žiedinį genėjimą – pašalinkite senas, storėjančias šakas, kad paskatintumėte jaunų ūglių augimą.

Laikydamiesi šių paprastų, bet svarbių pavasarinio genėjimo taisyklių, suteiksite savo obelims puikią sveikatą, gražią formą ir gausų kvapnių, sultingų vaisių derlių.Nepamirškite šios svarbios užduoties – skirkite jai deramą dėmesį, ir jūsų sodas prisipildys žydinčių obelų kvapo, o vėliau – gausybės skanių vaisių – sodininko pasididžiavimo ir įkvėpimo šaltinio!

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře