HomeInteresantiDaugelis šeimininkių vis dar verkia pjaustydamos svogūnus: 7 išbandyti būdai, kaip išvengti...

Daugelis šeimininkių vis dar verkia pjaustydamos svogūnus: 7 išbandyti būdai, kaip išvengti ašarų

Maisto gaminimas – procesas, kuris turėtų būti kuo patogesnis ir malonesnis.Tačiau dažnai net tokia paprasta operacija kaip svogūnų pjaustymas gali virsti tikra kančia dėl deginančių ašarų, kurios užlieja akis ir trukdo dirbti.

Šis dažnas reiškinys pažįstamas visiems, kuriems kada nors teko susidurti su būtinybe pjaustyti šviežius svogūnus griežinėliais.Tačiau nepasiduokite, nes yra daug veiksmingų būdų, kaip išvengti nemalonių pojūčių ir padaryti svogūnų pjaustymą patogų bei saugų.

Pirmiausia būtina suprasti, kokia yra ašarojimo pjaustant svogūnus priežastis.Visa tai susiję su chemine medžiaga, vadinama ašarų faktoriaus sintaze (LFS), kuri išsiskiria iš pažeistų svogūnų ląstelių ir reaguodama su kitais junginiais sudaro dirginančias dujas.

Pirma , prieš pjaustydami svogūnus 5-10 minučių pamirkykite juos šaltame vandenyje, kad dalis dirginančių medžiagų išsiskirtų į vandenį, todėl pjaustymo procesas bus patogesnis.

Antras alternatyvus metodas – pjaustyti svogūnus vandenyje.Įdėkite daržovę į gilų indą ir užpilkite šaltu vandeniu, kol visiškai įsigers.Svogūno pjaustymas tiesiai vandenyje padės išvengti nemalonių pojūčių.

Trečia , trumpalaikis mikrobangų krosnelės poveikis taip pat gali sumažinti dirginantį svogūnuose esančių medžiagų poveikį.Laikykite svogūną mikrobangų krosnelėje ant vidutinės kaitros 25-30 sekundžių.

Ketvirta , prieš pjaustydami svogūną 10-15 minučių atvėsinkite šaldiklyje, taip pat padėsite išvengti plyšimo.Tačiau verta turėti omenyje, kad šaldytos daržovės lukštus bus šiek tiek sunkiau pašalinti.

Penkta , neįprastas, bet veiksmingas metodas yra akinių arba plaukimo kaukės naudojimas, kurie sukuria barjerą dirgikliams.

Šešta , kramtomoji guma, ypač pipirmėčių, taip pat gali padėti, nes kramtydami daugiausia kvėpuojate per burną, todėl dirgikliams sunkiau pasiekti akis.

Septinta , šalia tos vietos, kur pjaustote svogūną, galite pastatyti stiklinę verdančio vandens, kad vandens garai sukurtų apsauginį barjerą ir sumažintų dirgiklių koncentraciją ore.

Dabar jau žinote, kad yra daug veiksmingų ir prieinamų būdų, kaip išvengti ašarų susidarymo pjaustant svogūnus.Nesvarbu, ar tai būtų ugnies šaltinis, ar pjaustymas vandenyje, ar daržovių šaldymas, ar buitinių daiktų, pavyzdžiui, akinių ar kramtomosios gumos, naudojimas.Svarbiausia – nebijokite eksperimentuoti ir nepraraskite kantrybės!

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře