HomeInteresantiDaigai nustos gelsti: prisiminkite šį augalų chlorozės kontrolės būdą

Daigai nustos gelsti: prisiminkite šį augalų chlorozės kontrolės būdą

Daigų auginimas yra svarbus sodininkystės žingsnis, tačiau dažnai kyla problemų, kurios gali pakenkti šio proceso sėkmei.Viena iš dažnai pasitaikančių problemų yra kai kurių krūmų lapų pageltimas.

Tai gali kelti nerimą sodininkams, tačiau neskubėkite išmesti tokių daigų, nes juos dar galima išsaugoti.Šiame straipsnyje apžvelgsime chlorozės (lapų pageltimo) priežastis ir veiksmingus būdus, kaip su ja kovoti.

Pirmiausia reikia suprasti, kad žalią lapų spalvą lemia chlorofilo, kuris atsakingas ne tik už spalvą, bet ir už fotosintezės procesą, buvimas.Sumažėjus chlorofilo kiekiui, fotosintezė sulėtėja arba sustoja, todėl augalas gali žūti.Chlorozės priežastys gali būti infekcinės arba neinfekcinės.

Antra , pagrindinės neinfekcinės chlorozės priežastys yra šios: maistinių elementų trūkumas dirvožemyje, didelis dirvožemio šarmingumas, blogas dirvožemio drenažas ir augalo šaknų sistemos pažeidimas skinant ar persodinant.

Trečia , esant chlorozei, kurią sukelia maisto medžiagų trūkumas dirvožemyje, simptomai gali skirtis priklausomai nuo konkretaus trūkstamo elemento.Pavyzdžiui, jei geltonuoja viršutinių lapų tarpsluoksniai, tai gali reikšti geležies trūkumą, o jei geltonuoja tik jaunų lapų gyslos – tai yra sieros trūkumo požymis.Jei geltonuoja apatinių lapų gyslos, tai gali reikšti azoto trūkumą.

Ketvirta , net jei dirvožemyje yra visų reikalingų maistinių medžiagų, augalai gali susirgti chloroze, jei dirvožemis yra per daug šarminis.Tokiu atveju dirvožemį būtina parūgštinti laistant augalą po šaknimis azoto arba ortofosfato rūgšties tirpalu.

Penkta , perlaistant dirvą taip pat gali pagelsti lapai, todėl svarbu laikytis tinkamo laistymo režimo.

Taigi, chlorozė – dažna problema auginant daigus, tačiau ją galima sėkmingai įveikti, jei teisingai nustatoma priežastis ir taikomos tinkamos priemonės.Atidus augalų būklės stebėjimas, laiku diagnozuota problema ir kompetentingas reikiamų maisto medžiagų naudojimas ar auginimo sąlygų koregavimas leis išsaugoti pageltusius daigus ir gauti sveikus bei stiprius daigus.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře