HomeUncategorizedAr tikrai orkaitėje kepamas maistas yra sveikesnis?

Ar tikrai orkaitėje kepamas maistas yra sveikesnis?

Vis daugiau žmonių savo virtuvėje turi oro gruzdintuvę

Šis karšto oro prietaisas dažnai laikomas tradicinės aliejaus gruzdintuvės pakaitalu.

Kodėl oro gruzdintuvė yra populiaresnė už aliejaus gruzdintuvę?

Dėl paprasto naudojimo ir sveikatos naudos.

Galų gale, jums nebereikia aliejaus kepimui.

Ar tai daro maistą sveikesnį?

Oro gruzdintuvėje arba karšto oro gruzdintuvėje maistas ruošiamas naudojant karštą orą, kurio temperatūra neviršija 200 °C. Ventiliatorius cirkuliuoja karštą orą per įrenginį. Tai panašu į konvekcinės orkaitės veikimą. Oro gruzdintuvė veikia kitaip nei aliejaus gruzdintuvė, kurioje maistas kepamas aliejuje ar riebaluose.

Oro gruzdintuvėje pagamintas maistas turi mažiau riebalų

Ar oro gruzdintuvėje pagamintas maistas yra sveikesnis, daugiausia priklauso nuo to, kokius patiekalus ruošiate naudodami prietaisą.

Oro gruzdintuvė gali būti sveikesnė alternatyva aliejaus gruzdintuvei. Kepant visada pridedate daug riebalų. Maistas, kurį kepate, sugeria dalį šių riebalų, todėl jis tampa kaloringesnis.

Jei ruošiate maistą oro gruzdintuvėje pridėdami ne daugiau kaip vieną šaukštą aliejaus, jis turės mažiau kalorijų. Šis maistas taip pat dažnai turi mažiau sočiųjų riebalų, kas yra geriau kraujagyslėms. Tai reiškia, kad oro gruzdintuvėje pagamintas maistas paprastai yra sveikesnis nei aliejaus gruzdintuvėje pagamintas.

Bet kroketas vis tiek yra kroketas

Tai nereiškia, kad oro gruzdintuvėje pagamintas maistas yra automatiškai sveikas.

Kroketas vis tiek yra kroketas, net jei jis ištrauktas iš oro gruzdintuvės. Ruošimas oro gruzdintuvėje šių kroketų staiga nesveikina.

Vitaminai geriau išsaugomi ruošiant sausame karštyje

Vitaminai visada prarandami ruošiant maistą. Pavyzdžiui, ruošiant bulves sausame karštyje arba riebaluose, kaip oro gruzdintuvėje, orkaitėje ar aliejaus gruzdintuvėje, prarandama mažiau vitaminų nei verdant. Ypač verdant bulves sumažėja vitamino C ir folio rūgšties kiekis.

Kol kas nėra visiškai aišku, koks skirtumas yra vitaminų išsaugojime tarp oro gruzdintuvės ir aliejaus gruzdintuvės.

Tyrimai rodo, kad ruošiant sausame karštyje aliejaus gruzdintuvėje išsaugoma šiek tiek daugiau vitamino C nei ruošiant riebaluose. Tačiau norint padaryti patikimas išvadas, reikia atlikti daugiau tyrimų.

Vargu ar jums trūks vitamino C. Jei laikotės įvairios mitybos, jo gausite pakankamai. Todėl negalima teigti, kad sausame karštyje arba riebaluose ruoštos bulvės yra sveikesnės nei virtos bulvės.

Mažiau akrilamido kepant oro gruzdintuvėje

Akrilamidas yra medžiaga, kuri gali susidaryti šildant krakmolingus produktus virš 120 °C. Kepant maistą, cukrūs ir aminorūgštys, baltymų statybinės medžiagos, reaguoja tarpusavyje. Ši reakcija sukuria rudą spalvą ir gali susidaryti akrilamidas.

Tyrimai rodo, kad ši medžiaga gali padidinti vėžio riziką.

Todėl rekomenduojama vartoti kuo mažiau akrilamido. Ribokite kepto maisto vartojimą ne dažniau kaip kartą per savaitę.

Kepti krakmolingi maisto produktai, tokie kaip bulvytės, turi daug akrilamido. Kadangi oro gruzdintuvėje maistas ruošiamas žemesnėje temperatūroje, akrilamido susidaro mažiau. Todėl suvartojate mažiau kenksmingų medžiagų nei naudojant aliejaus gruzdintuvę.

Patarimai sveikam maisto ruošimui oro gruzdintuvėje

Kad galėtumėte ruošiant maistą oro gruzdintuvėje kuo sveikiau, štai keletas naudingų patarimų:

  • Ruoškite oro gruzdintuvėje ne tik užkandžius. Taip pat gerai galima ruošti daržoves, žuvį ir mėsą. Oro gruzdintuvėje daržovės tampa traškios. Tai taip pat suteikia joms kitokį skonį nei verdant.
  • Jei nusprendėte ruošti bulvytės oro gruzdintuvėje, svarbu pasirinkti pakuotę, kurioje būtų kuo mažiau priedų. Šviežias bulvytės (su lupenomis ar be jų) galima įsigyti daržovių ar maisto prekių parduotuvėje. Kai kurie paruoštų bulvyčių gamintojai prideda cukraus arba iš anksto apkepina bulves, kad jų išorinis sluoksnis paruduotų. Tai daro bulvytes mažiau sveikas.
  • Norint riboti akrilamido suvartojimą, rekomenduojama visada laikytis pakuotės nurodymų dėl temperatūros ir kepimo laiko. Sutrumpinkite kepimo laiką, jei maistas pradeda ruduoti anksčiau: auksinė geltona spalva yra gera, bet per tamsi spalva kenkia sveikatai.
  • Taip pat galite nuplauti bulves prieš jas ruošiant. Taip bulvėse liks mažiau krakmolo ir sumažės akrilamido susidarymo rizika.
  • Naudojant oro gruzdintuvę išsiskiria kietosios dalelės. Tai panašu į keptuvės naudojimą. Todėl rekomenduojama oro gruzdintuvę pastatyti po garų surinktuvu.
@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře