HomeInteresanti7 augalai, kuriuos reikia genėti birželį - šį mėnesį genėdami šiuos medžius,...

7 augalai, kuriuos reikia genėti birželį – šį mėnesį genėdami šiuos medžius, krūmus ir vijoklinius augalus užtikrinsite, kad augalai klestėtų

Augant sezonui, atėjo laikas išgaląsti genėjimo žirkles ir pradėti kirpti

Birželis yra užimtas metas sode. Medžiai, krūmai ir daugiamečiai augalai išleidžia naujus ūglius, o temperatūrai kylant šis naujas augimas gali būti stebėtinai greitas. Nors džiugu matyti sodrią žalią lapiją ir žiedus sode, tam tikri augalai naudinga genėti pavasarį, o tai atlikus dabar pagerės jų forma ir sveikata ateinančiais mėnesiais.

Svarbu nepamiršti, kad ne visus augalus reikia genėti ir tvarkyti birželį, o genėjimas netinkamu metu gali rimtai pakenkti augalams. Dėl šios priežasties geriausia priimti apgalvotą požiūrį į sodininkystę, atpažįstant, kurie augalai turėtų būti genimi pavasarį, ir tuo pačiu prisimenant, kurių augalų nereikėtų genėti.

Taigi prieš imdamiesi genėjimo žirklių ir pradėdami energingai kirpti, skirkite šiek tiek laiko susipažinti su žemiau pateiktu vadovu apie augalus, kuriuos reikia genėti birželį, kad išvengtumėte brangių genėjimo klaidų.

Kokius augalus genėti birželį?

Yra daugybė krūmų, medžių ir vijoklių, kuriuos galima genėti šį mėnesį. Iki birželio daugelis lapuočių medžių jau žydi praėjusių metų augime, o iškart po žydėjimo yra geriausias laikas juos tvarkyti, formuoti ir genėti. Nors tai priklauso nuo JAV atsparumo zonos ir klimato, pavasaris paprastai yra tinkamas laikas tvarkyti daugelį lapuočių medžių. Čia dalinamės 7 augalais, kuriuos verta genėti birželį.

1. VIBURNUM

Neįmanoma nemėgti viburnumo kvapo ir šviesios spalvos. Kaip žiemą ir pavasarį žydintis krūmas, iki birželio mėnesio viburnumo žiedai būna išblukę, todėl šis laikas yra puikus lengvai genėjimui atlikti.

Galvojant apie tai, kaip genėti viburnumą ir kada jį genėti, rekomenduojama tvarkyti augalą po žydėjimo, kuris gali būti vėlyvą gegužę arba birželį.

Nepriklausomai nuo to, ar auginate visžalį, ar lapuočių rūšį, galite pašalinti silpnus ar plonus ūglius, genėdami juos iki stipresnės šakos. Taip pat pašalinkite visus negyvus ar sergančius stiebus.

Priklausomai nuo veislės, daugelis viburnumo augalų duoda patrauklius vasaros vaisius, todėl palikite išblukusius žiedus, kad vaisiai galėtų subręsti vėliau per metus. Nors šiuo metu lengvas genėjimas yra gera idėja, geriausia palikti sunkų genėjimą ir formavimą vėlyvam žiemai kitų metų pradžioje.

2. SERVICEBERRY

Pavasarį žydintys krūmai, įskaitant serviceberry medžius, padeda pridėti susidomėjimą sode augimo sezono pradžioje. Dažnai laikomi geriausiais mažaisiais medžiais sodams, serviceberry medžiai yra populiarūs tarp paukščių ir apdulkintojų, kurie pritraukia vietinių augalų žiedus.

Jei jūsų serviceberry medžiui – dar žinomam kaip Amelanchier – reikia taisomojo genėjimo ar formavimo, geriausia tai atlikti po žydėjimo. Paprastai iki birželio mėnesio žiedai būna išblukę ir nukritę, todėl tai yra geras laikas imtis genėjimo žirklių.

3. WEIGELA

Galvojant apie tai, kaip genėti weigelą, svarbu pasirinkti tinkamą genėjimo laiką. Tai padeda pagerinti weigela augalų formą ir sveikatą bei skatina daugiau žydėjimo ateinančiais metais. Weigela augalus galima įsigyti internetu iš Nature Hills.

Norėsite mėgautis žiedais prieš genėdami, todėl gerai laukti iki gegužės ar birželio.

Kai jūsų weigela augalas nustoja žydėti, rekomenduojama genėti kuo greičiau, nes kitų metų žiedpumpuriai susiformuoja ant naujų ūglių.

Pašalinkite visus negyvus ar sergančius stiebus, genėdami juos prie pat pagrindo, tai skatina tankų ir stiprų augimą. Svarbu prisiminti laikytis trečdalio genėjimo taisyklės, tai reiškia, kad negalima genėti daugiau nei trečdalio augalo, kad jis nebūtų šokiruotas.

4. CLEMATIS MONTANA

Clematis montana yra viena iš mano mėgstamiausių vijoklių. Ši įspūdinga 1 grupės klematis augalas duoda rausvus žiedus, kurie praneša apie pavasario atėjimą. Laimei, sodininkams šis klematis yra labai lengvai auginamas.

Galvojant apie tai, kaip genėti Clematis montana, kaip ir kitos anksti žydinčios klematis, ji gali būti genima po žydėjimo birželį, jei reikia. Nors šis genėjimas nenulemia kitų metų žydėjimo, kartais reikia atgaivinti sumedėjusius klematis.

Pašalinkite susipynusius, sumedėjusius stiebus, genėdami virš lapo mazgo. Jei reikia rimto atnaujinimo, rekomenduoju imtis klematis genėjimo žirklų prieš genėjimą iki 10 colių nuo augalo pagrindo.

5. MAGNOLIA

Magnolia medžiai vertinami dėl savo didelių ir įspūdingų žiedų. Yra daugybė skirtingų magnolia veislių, įskaitant ir visžalius, ir lapuočius, todėl visada tyrinėkite savo augalo tinkamą genėjimo techniką.

Dažniausiai, galvojant apie tinkamą laiką genėti magnolia medį, magnolia nereikia dažnai genėti, nors svarbu suprasti, kaip prižiūrėti magnolia, kad ji išliktų sveika.

Tinkamiausias laikas genėti magnolia paprastai yra po žydėjimo, kuris dažniausiai vyksta vėlyvą pavasarį ir ankstyvą vasarą. Genėjimas šiuo metu suteikia magnolia medžiams pakankamai laiko išgyti ir atsigauti prieš rudenį ir žiemą šaltesniais mėnesiais. Užtikrinkite, kad jūsų genėjimo žirklės būtų aštrios, tai palengvins genėjimo darbus.

6. LILACS

Jei mokotės auginti alyvinius krūmus, mėgausitės kvapniais pavasario žiedais kiekvienais metais. Galvojant apie tai, kaip genėti alyvinius krūmus, svarbu prisiminti, kad šie lapuočiai žydi praėjusių metų augime, tai reiškia, kad geriausia genėti iškart po šių metų žiedų išblukimo, paprastai birželį.

Nors gali atrodyti griežta genėti sodrų naują augimą, tai padarydami padėsite išlaikyti sveiką ir laimingą augalą, kuris yra tiek formos, tiek valdomas. Pašalinkite visus negyvus stiebus, genėdami juos prie lapo mazgo ar prie pat žemės lygio.

Genėjant visada rekomenduoju sodininkams skirti laiko, reguliariai atsitraukti ir patikrinti savo darbą. Jei norite formuoti medį, dabar yra laikas pašalinti visus kertančius ar nepageidaujamus stiebus, formuojant natūralią, vėduoklės formą proceso metu.

7. BERBERIS

Visžaliai Berberis krūmai, įskaitant pažįstamą Berberis darwinii, paprastai žydi ankstyvą pavasarį, išskleisdami masę ryškiaspalvių žiedų. Berberis darwinii yra puikus augalas, jei norite auginti žydinčius gyvatvorius, suteikiančius tiek visžalę dangą, tiek ryškius oranžinius pavasario žiedus, kurie atrodo įspūdingai priekinėje vejoje.

Visus visžalius Berberis krūmus galima genėti iškart po žydėjimo, tai reiškia, kad vėlyvas pavasaris yra geras laikas imtis įrankių ir tvarkyti savo augalus. Pašalinkite visus ilgus, plonus ūglius, tačiau genėkite atsargiai, kad paliktumėte kai kuriuos žydinčius ūglius nepaliestus.

Atminkite, kad šie žydintys ūgliai rudenį duoda vaisius, todėl geriausia keisti tarp sunkaus ir lengvo genėjimo ir palikti kai kuriuos ūglius, kad rudenį pridėtų spalvų.

@zanna63
@zanna63
Žana Eižvertina kitos vietos mano mažoje tėvynėje, jos gyventojų kasdienybė, jų pomėgiai, svajonės, džiaugsmai ir rūpesčiai Tai yra mano gyvenimo istorijos tiems, kurie pasiilgo savo gimtųjų vietų mano akimis tai mano Jūrmala. Taip pat mano katės, kačiukai, šunys ir jų istorijos.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Nejoblíbenější

Nedávné komentáře